30. Finał WOŚP. 300 wolontariuszy, mniejsze wydarzenia i licytacje

28 stycznia 2022

Może nie do końca taki, jak chcieliby organizatorzy, bo program 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Radomiu, trzeba było przykroić do pandemicznych warunków, ale cel jak zawsze jest ten sam: pomoc chorym dzieciom. Tym razem zbieramy dla małych pacjentów z problemami okulistycznymi.

 

 

- Niestety zmagamy się z ograniczeniami i dlatego zdecydowaliśmy się przełożyć koncert, który planowaliśmy zorganizować w parku Kościuszki. W innym terminie poświęcimy go wolontariuszom i osobom wspierającym Orkiestrę - mówi szef sztabu WOŚP w Radomiu Bartosz Bednarczyk.

"Mniejsze", choć równie ważne wydarzenia, odbędą się zgodnie z planem, bo gromadzą one mniejszą liczbę uczestników. - Obawiamy się, ze gdybyśmy zorganizowali duży koncert, przyszłyby tłumy, a to dzisiaj nie jest bezpieczne - zaznacza nas rozmówca.

Druh Bednarczyk - Hufiec ZHP Radom Miasto jest jak co roku głównym organizatorem finału - podkreśla, że sztab konsultował się w sprawie planowanych imprez ze służbami, w tym z sanepidem oraz władzami miasta. - Ilość zakażeń rośnie, sami to odczuwamy, bo ponad 10 naszych wolontariuszy jest na kwarantannie lub w izolacji, także osoby ze sztabu - dodaje Bednarczyk.

- Chcemy robić dobro, gramy dla dobra i dla zdrowia, nie chcemy być problemem dla zdrowia innych ludzi - przekonuje Bartosz Bednarczyk.

Program

O godz. 15 w Kamienicy Deskurów na zadaszonym patio wystąpi Chór Jedynka, a o 18 rozpocznie się koncert z udziałem Radomskiej Szkoły Rocka, Grupy Pod Strzechą oraz Mistrza i Małgorzaty. Liczba miejsc ograniczona. Darmowe wejściówki będą do odbioru w punkcie informacyjnym w Kamienicy Deskurów, ul. Rynek 15.

W Galerii Słonecznej w godz. 15-17 będzie grała orkiestra dęta z Błotnicy. Stowarzyszenie "Biegiem Radom" o godz. 14 organizuje bieg „Policz się z cukrzycą” alejkami parku Kościuszki. W salonie VW Ster przy ul. Warszawskiej odbędzie prezentacja samochodów marki Lamborghini (godz.12-16), a w godz. 17 - 20 Radomskie Klasyki zapraszają na Rynek.

Podczas niedzielnego finału WOŚP będzie też można zwiedzić prywatne Muzeum Motoryzacji Służb Mundurowych i Techniki Użytkowej w Radomiu ul. 11 Listopada 98, natomiast Teatr Powszechny zaprasza o godz. 15 na spotkanie z aktorami. W wydarzeniu udział wezmą: Izabela Brejtkop, Agnieszka Grębosz, Natalia Samojlik, a rozmowę poprowadzi dyrektor Małgorzata Potocka. Będzie mowa o aktorstwie i pracy na scenie. W foyer dostępna będzie puszka Orkiestry.

Licytacje

Jak zwykle odbywają się też internetowe licytacje. M.in. prezydent Radosław Witkowski oferuje możliwość rozegrania meczu siatkówki lub koszykówki w nowej hali Radomskiego Centrum Sportu. Zaprasza do udziału w licytacji osoby, które wraz z grupą swoich przyjaciół, zechcą spędzić popołudnie w hali przy ul. Struga i zmierzyć się z drużyną prezydenta Radomia. Link do licytacji tutaj

Wylicytować można też kolację dla czterech osób przygotowaną przez dyrektor Teatru Powszechnego Małgorzatę Potocką. Kolacja odbędzie się w restauracji Łyżka i Widelec. Licytacja tutaj

bdb
 
 
Tags