• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

32-latek zginął potrącony przez samochód. Pieszy nie miał elementów odblaskowych

24 listopada 2020

Tragiczny wypadek w Oblasie. Renault potrącił tu śmiertelnie pieszego. Policja apeluje o ostrożność i noszenie elementów odblaskowych po zmroku, szczególnie poza terenem zabudowanym.

 

 

Do wypadku doszło wczoraj około godz. 20. - Jak wynika ze wstępnych ustaleń, 37-latek kierujący  renault w miejscowości Oblas na nieoświetlonym odcinku drogi potrącił pieszego, który wtargnął na jezdnię wprost pod samochód. 32-latek zginął na miejscu zdarzenia - relacjonuje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.

Na miejscu wypadku policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Funkcjonariusze  wyjaśniają wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia. - Pieszy, który zginął w tym wypadku nie miał żadnych elementów odblaskowych. Przypominamy, że po zmroku pieszy ubrany w ciemny strój jest widziany przez kierującego pojazdem z odległości około 40 m. Natomiast osoba piesza mająca na sobie elementy odblaskowe, staje się widoczna nawet z odległości 150 m. Kierowca zyskuje w ten sposób czas na wykonanie dowolnego manewru, może zwolnić, wyhamować i bezpiecznie ominąć pieszego - tłumaczy Leszczyńska.

kat

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *