• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

46 psów w jednym domu. Prokuratura bada, czy właścicielka znęcała się nad nimi

23 września 2020

Prokuratura Rejonowa Radom-Zachód bada, czy ujawnione na jednej z posesji na Halinowie psy w liczbie 46 były zaniedbane i czy są ślady wskazujące na to, że kobieta znęcała się nad zwierzętami. Straż Miejska przewiozła czworonogi do schroniska.

     

Fot. Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu

 

- Psy zostały, bądź są badane przez lekarza weterynarii i w zależności od tego, jaka będzie opinia będą podejmowane dalsze czynności w sprawie - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas. Jak dodaje, zarzuty znęcania się mogą być przedstawione tylko wtedy, gdy zebrany materiał dowodowy będzie na to wskazywał.

Jak już pisaliśmy, 31 sierpnia strażnicy miejscy odebrali z posesji na Kalinowie 46 psów - 39 dorosłych i siedem szczeniaków - i umieścili je w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt na Wincentowie. Podejrzewali, że właścicielka domu może przetrzymywać około ośmiu - dziesięciu psów. Rzeczywistość zaskoczyła wszystkich. - Martwiliśmy się, znając zachowanie właścicielki, to jak rozmawia przez telefon, że mogą być zaniedbane. Podejrzewaliśmy, że być może ma miejsce znęcanie się nad zwierzętami. Wszelkie podejrzenia przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Obecny na miejscu lekarz weterynarii ocenił, że psy przebywały w skrajnie złych warunkach i nie powinny pozostać w tym domu - relacjonował Grzegorz Sambor ze Straży Miejskiej.

bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *