• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

6. Dzień Teatru Publicznego: „Ferdydurke” i spotkanie z aktorami online

22 maja 2020

Po raz kolejny widzowie będą mogli obejrzeć online spektakl „Ferdydurke” w wykonaniu Teatru Powszechnego. Przedstawienie według powieści Witolda Gombrowicza zobaczymy, a także spotkamy się z aktorami w sobotę, 23 maja, o godz. 19 na kanale YuoTube.

 

 

"Ferdydurke" w reżyserii Alicji Moś-Kerger (fot. Kamil Strudziński)

„Ferdydurke” w reżyserii Alicji Moś-Kerger (fot. Kamil Strudziński)

 

– Po kwietniowej emisji online spektaklu w reżyserii Aliny Moś-Kerger otrzymaliśmy dużą liczbę zapytań o możliwość ponownego odtworzenia sztuki – wyjaśnia Sebastian Klochowicz z „Powszechnego”. Jak zaznacza, nadarza się wspaniała okazja, bo radomski teatr został zaproszony przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego do udziału w 6. edycji Dnia Teatru Publicznego. – W tym roku inaczej  niż zwykle. Niestety nie mogą odbyć się spektakle na scenie z udziałem publiczności, ale możemy połączyć się za pośrednictwem internetu – podkreśla Klochowicz.

Po emisji spektaklu na profilu teatru na Facebooku odbędzie się spotkanie na żywo z aktorami. Do udziału zaproszeni są aktorzy grający w przedstawieniu „Ferdydurke”: Mateusz Paluch, Przemysław Bosek, Agnieszka Grębosz, Adam Majewski, Mateusz Michnikowski, Natalia Samojlik, Karolina Węgrzyńska, Michał Węgrzyński. Spotkanie poprowadzi Małgorzata Potocka, dyrektor Teatru Powszechnego.

– To będzie wyjątkowa okazja, aby zadać aktorom pytanie w czasie, kiedy osobisty kontakt jest tak utrudniony. Zachęcamy do przesyłania pytań za pomocą naszego profilu na Facebooku, tam też będziemy zamieszczać informacje dotyczące samego spotkania – dodaje Sebastian Klochowicz.

Przypomnijmy: przedstawienie zostało uhonorowane aktorską nagrodą zespołową na XIII Międzynarodowym Festiwalu Gombrowiczowskim oraz zakwalifikowane do ścisłego finału w IV edycji Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”. Nagrodę za reżyserię  Alina Moś-Kerger otrzymała na 44. Opolskich Konfrontacjach Teatralnych/ „Klasyka Żywa”. Spektakl prezentowany był również w ramach 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych (kwiecień 2019).

Spektakl będzie można obejrzeć na kanale YouTube Teatru Powszechnego

kat

Tags

Dodaj komentarz