• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Figura Onufrego Zagłoby, której rysy dał Mieczysław Pawlikowski grający w filmach Jerzego Hoffmana bohatera Sienkiewiczowskiej „Trylogii”, zostanie odsłonięta na skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej. Wydarzeniu zaplanowanemu na sobotę, 25 września towarzyszyć będzie piknik rodzinny

Piotr Kotwicki nie będzie już przewodniczącym komisji ochrony i kształtowania środowiska radomskiej rady miejskiej. Radny Prawa i Sprawiedliwości złożył rezygnację z tej funkcji. Powodem jest konflikt pomiędzy nim a byłym szefem klubu i byłym przewodniczącym rady Dariuszem Wójcikiem.

Możemy jeździć do woli i – co najważniejsze – całkowicie bezpłatnie. W środę, 22 września przypada Dzień bez Samochodu, dlatego jak co roku tego dnia w Radomiu przejazdy wszystkimi autobusami miejskimi będą całkowicie darmowe dla wszystkich pasażerów.

Osiem dodatkowych stypendiów ufundowanych przez kanadyjską fundację Polish Orphans Charity trafi jeszcze w tym roku do uzdolnionej artystycznie młodzieży. Nabór wniosków potrwa do 15 października. Pod koniec br. planowane jest także ogłoszenie jeszcze jednego naboru – tym razem o przyznanie stypendium za 2021 rok.

Droga jest długa, wysiłek duży, ale cel szczytny – mł. asp. Sebastian Nowacki z Komendy Miejskiej Policji w Płocku wyruszył dzisiaj z Radomia na rowerze do Szczecina, by pomóc w uratowaniu życia Oli Ziomki, córki kolegów z mazowieckiej komendy. Dodatkowym utrudnieniem i wyzwaniem jest to, że ani razu podczas długiej trasy nie zaśnie.

Radomska Orkiestra Kameralna rozpoczyna w sobotę, 25 września o godz.18.nowy sezon artystyczny. Zaprasza na koncert „Pejzaż polski” w wykonaniu zespołu „Cup of Time”. W programie utwory m.in. Chopina, Komedy, Namysłowskiego w nowych aranżacjach. Dla naszych Czytelników mamy zaproszenia.

10 pojazdów zderzyło się na ekspresowej „siódemce” na obwodnicy Białobrzegów. W busie wystrzeliła opona, na którą najechał samochód osobowy. Kobieta kierująca autem została przewieziona do szpitala. Utrudnienia w ruchu trwały kilka godzin.

Pensja sięgająca 10-15 tysięcy złotych wystarczyłaby statystycznemu Polakowi, by uzyskać poczucie bycia bogatym. Co poświęcimy, by tylko dojść do celu?

Ból języka, gardła, utrzymująca się chrypka, trudności w połykaniu, guzek na szyi, krwawienie z nosa – wszystko to mogą być objawy nowotworu głowy i szyi. Nie wolno ich lekceważyć, ale jak najprędzej zgłosić się do specjalisty. Na darmowe badania przesiewowe laryngologiczne oraz konsultacje z laryngologiem zaprasza od jutra, 21 września szpital na Józefowie.

Kolejna akcja szczepień. Tym razem przeciwko grypie i dla starszych mieszkańców Radomia. Będą mogli bezpłatnie od jutra, 21 września, przyjąć preparat w w laboratorium Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Tochtermana 1.