Reklama

Spotkali się we czterech. Doszło między nimi do awantury, a w konsekwencji młody radomianin został postrzelony w oko. Jeden z uczestników zdarzenia miał także maczetę i miotacz gazu. Pokrzywdzony trafił do szpitala, a sprawcy uciekli. Wszyscy trzej zostali zatrzymani i postawiono im prokuratorskie zarzuty.

 29-letnia mieszkanka Radomia przechowywała narkotyki w… odkurzaczu. Policjanci zatrzymali nie tylko ją, ale i 61-letniego krewnego kobiety, właściciela krajanki tytoniowej, która znajdowała się na kontrolowanej posesji.

Pomnik poświęcony zamordowanym w czasie II wojny światowej przez Niemców pracownikom radomskiej Fabryki Broni, znajdujący się na terenie należącym do ówczesnego zakładu, zostanie wyremontowany. Pieniądze na sfinansowanie prac pochodzą z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz budżetu miasta.

Zniszczył bankomat, bo ten… nie wypłacał mu pieniędzy. Wandal spowodował straty w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Teraz 32-latek za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Rewolucja kadrowa w Polskich Portach Lotniczych. Zmiany nastąpiły najpierw w radzie nadzorczej, a następnie w zarządzie. Odwołano m.in. dotychczasowego prezesa Stanisława Wojterę. PPL jest właścicielem lotniska w Radomiu.

Ma przypomnieć radomianom, ale nie tylko, historię legendarnego już Radoskóru, z którym związanych są tysiące mieszkańców i ich rodziny. Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza w piątek, 1 marca o godz.17 na wernisaż wystawy poświęconej zakładowi produkującego obuwie, w którym chodziły niemal wszystkie Polki.

Dawna siedziba Fabryki Broni ma wreszcie szansę na rewitalizację  – uważa prezydent Radomia Radosław Witkowski, który wizję przywrócenia życia zabytkowemu budynkowi przedstawił w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rozmawiał na ten temat z szefem kancelarii Janem Grabcem i koordynatorem służb specjalnych, byłym ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem.

Kierowca prowadził auto na trasie S7, mając blisko 3 prom. alkoholu w organizmie. Mężczyzna zajechał drogę jadącemu „wężykiem” busowi marki Renault, a pasażerowie zabrali mu kluczyki udaremniając dalszą jazdę. Powiadomieni o tym zdarzeniu policjanci zatrzymali 43-latka, a jego samochód odholowano na parking.

W Radomiu powstanie Muzeum Sportu. Ma się mieścić w nowej hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji rozstrzygnął przetarg na wykonanie prac adaptacyjnych, które pozwolą udostępnić zwiedzającym stałą ekspozycję. Wygrała firma Group AV, której oferta opiewała na 1 mln 383 tys. zł.

Nie tylko na Kretę i do Egiptu nie polecimy w tym sezonie z radomskiego lotniska. PL LOT usunęło z letniej siatki rejsy do Czarnogóry. Natomiast „trzyma się mocno” kierunek do Larnaki na Cyprze, a szef Wizz Aira, która to firma realizuje połączenia, zapewnia, że jest zadowolony ze współpracy z portem na Sadkowie. I… zapowiada nowe kierunki. Ale jeszcze nie teraz.

Reklama