Zdrowie

Wiekowej tradycji stanie się zadość. „Ścięcie Śmierci”, jedyne tego typu wydarzenie kulturalne w Polsce i Europie odbędzie się w Jedlińsku w ostatni wtorek karnawału, czyli w tzw. kusaki. W tym roku ten dzień przypada jutro, 21 lutego. Zanim Kat zetnie kostusze głowę, ludowy trybunał będzie ją sądził za jej liczne grzechy.

Grypa jest chorobą występującą sezonowo. Wiele osób nie wie, czy zarażenie się grypą wywołane jest przez wirusa, czy bakterię. Obecnie występują trzy rodzaje grypy, typ A, B oraz C. Wirus grypy najczęściej atakuje układ oddechowy, dzieje się to głównie w okresie jesienno-zimowym.

Wiemy, że na to czekaliście! Staracie się o dziecko od wielu miesięcy? A może właśnie dowiedzieliście się, że in vitro to najlepsza opcja dla Was? Skorzystajcie z dofinansowania w Radomiu – tylko do końca grudnia 2022! Program “In vitro dla Radomia – leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego w roku 2022” to wyjątkowa możliwość otrzymania dofinansowania in vitro wynoszącego nawet 5000 złotych!

Szkła kontaktowe to dziś bardzo popularna alternatywa dla okularów. Za pomocą niewielkich krążków zakładanych na powierzchnię oka można korygować najpopularniejsze rodzaje wad refrakcji. W porównaniu ze szkłami okularowymi soczewki są dużo wygodniejsze w użytkowaniu.

Według powszechnej, obiegowej opinii, jest szkodliwa: zanieczyszczona, może nawet skażona. Wciąż pokutuje stereotyp, że pić można wodę jedynie po przegotowaniu, a surową – wyłącznie butelkowaną. Badania wykazują, że tylko około 30 proc. ludności pije nieprzegotowaną „kranówkę” bez obaw. Tymczasem, dzięki restrykcyjnym normom i nowoczesnym technologiom oczyszczania, picie wody z kranu jest nie tylko bezpieczne, ale i korzystne finansowo.

W XXI wieku duża liczba ludzi na świecie nie prowadzi zdrowego trybu życia. Nie mają czasu na regularne odżywianie się i ćwiczenia fizyczne. Ponadto zazwyczaj są zajęci codziennymi czynnościami i dlatego nie mają czasu na przygotowywanie posiłków. Większość z nich z tego powodu będzie cierpieć z powodu otyłości i innych problemów zdrowotnych.

W poniższym artykule podzielę się z Tobą historią, w jaki sposób catering dietetyczny całkowicie odmienił mój wygląd, ale i codzienne funkcjonowanie.

Recepta online na dobre zagościła w polskim systemie ochrony zdrowia. Dlatego też warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat tego rozwiązania. Sprawdź, jak można dostać receptę online, jak długo jest ona ważna i gdzie można ją zrealizować?

Groźnie wyglądający wypadek w Dąbrówce Podłężnej w gminie Zakrzew. Do rowu wpadł autokar wiozący dzieci na wycieczkę szkolną. Dwie dziewczynki w wieku 11 i 12 wymagały pomocy medycznej zostały odwiezione do szpitala. Pozostali uczniowie zostali odebrani ze szkoły przez rodziców.

Dwie osoby zostały ranne, w tym jedna ciężko, w dwóch wypadkach, do których doszło na drodze krajowej nr 9 i w Radomiu .Kierowca jednego z samochodów uczestniczących w zdarzeniach miał promil alkoholu w organizmie.