Anima Urbis w Noc Muzeów. Spacer w poszukiwaniu ducha miasta i korzeni

9 maja 2023

W tym roku Anima Urbis odbędzie się w wyjątkowym czasie w Noc Muzeów, w sobotę, 13 maja. Jak przekonują organizatorzy: nieprzypadkowo, bo tegoroczny spacer w poszukiwaniu ducha miasta będzie okazją do prezentacji idei i projektu Parku Kulturowego Stary Radom. Hasłem przewodnim wydarzenia będzie „Do korzeni”.

 

fot. Resursa Obywatelska

 

- Mamy nadzieję, że Stary Radom” już wkrótce stanowić będzie ciekawe wzbogacenie kulturalnej i muzealnej mapy Radomia. Kto zatem tę wyjątkową noc zechce spędzić w plenerze, wśród wyjątkowych walorów przyrodniczych doliny Mlecznej, omijając zatłoczoną przestrzeń muzealnych gmachów – z pewnością skorzysta z naszej propozycji - zachęca Paweł Puton z Resursy Obywatelskiej.

Na uczestników nocnego spaceru czekać będzie wiele atrakcji, które pozwolą przenieść się do czasów wczesnopiastowskich, czyli do korzeni naszego miasta i poczuć słowiańskiego ducha naszych przodków. Nie zabraknie akcentów muzycznych w postaci bębnowych rytmów, postaci ze słowiańskiej mitologii, pochodni, ówczesnych wojów oraz specjalnego poczęstunku – słowem czegoś na podbudowanie ciała i ducha.

 

Program Anima Urbis 2023:

Przystanek 1 – „Idealna dolina”

godz. 21.00 – parking przy ul. Dębowej, na tyłach cmentarza

Przystanek 2 – „Świat słowiańskich bóstw”

godz. 21.30 – ulica Jaworowa

Przystanek 3 – „Straszny dworek”

godz. 22.00 – budynek przy ul. Piotrówka 19

Przystanek 4 – „W kolebce Radomia”

godz. 22.30 – Grodzisko Piotrówka

Tags