• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Apetyt na Gombrowicza, czyli Mikromusic, Trzepiecińska i piłka nożna we Wsoli

13 czerwca 2018

Coroczny piknik artystyczny w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli tym razem odbędzie się w niedzielę, 17 czerwca. Zagra ponownie Mikromusic (tym razem w plenerze, dla nikogo więc nie zabraknie miejsca), zaśpiewa Joanna Trzepiecińska, zobaczymy również bardzo aktualny monodram w wykonaniu Sebastiana Cybulskiego.

 

Zaśpiewa Joanna Trzepiecińska (fot. T. Bielawski)

Zaśpiewa Joanna Trzepiecińska (fot. T. Bielawski)

 

Początek Apetytu na Gombrowicza o godz. 16.30: warsztaty literackie i plastyczne oraz inne atrakcje dla dzieci. Pół godziny później pierwszy koncert: Joanna Trzepiecińska odpowie śpiewająco na pytanie „Jak wybrnąć z gafy?”. Aktorka wykona teksty Hemara, Tuwima, Czubaszek i Młynarskiego, a towarzyszyć jej będą świetni muzycy: Bogdan Hołownia – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas, Robert Murakowski – trąbka.

Po koncercie tradycyjnie w programie jest monodram. Tym razem o hazardzie, uzależnieniu, piłce nożnej  i innych sprawach zasadniczych. Sebastian Cybulski tekstem Marka Pitucha opowie o namiętnościach (nie tylko sportowych) i ich niszczycielskiej sile. Spektakl wyreżyserował Jakub Wons. Początek o 18.30, w sali polskiej MWG.

– Po spektaklu powrócimy w plener, gdzie wystąpi zespół, którego popularność – nie ukrywajmy – zaskoczyła nas przed kilku miesiącami. Kiedy bowiem Mikromusic grał we wsolskim pałacu, musieliśmy – z powodu braku miejsc – odprawić z kwitkiem (i z ogromną przykrością) niemal połowę chętnych do wysłuchania koncertu. Obiecaliśmy wtedy, że zespół wróci do Wsoli i obietnicy dotrzymujemy – wraca i to w pełnym składzie. Początek plenerowego koncertu o godzinie 20 – zapowiada Ewa Witkowska z MWG.

Wstęp wolny. Dojazd z Radomia do Wsoli bezpłatnym autokarem: zbiórka na przystanku Chrobrego/Czysta (kier. Michałów)
kurs I: godz. 16.15,  kurs II: godz. 19.20. Powrót: około godz. 20 i 22.  Restauracja „Teatralna” w plenerze.

– Piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza” po raz pierwszy od dawna zorganizujemy sami, gdyż ze współorganizacji nieoczekiwanie wycofała się gmina Jedlińsk. Tym bardziej wdzięczni jesteśmy wszystkim sponsorom i przyjaciołom, którzy wspierają nas od lat – dzioekuja pracownicy muzeum.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz