• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Arcydzieło na śmietniku”. Spektakl charytatywny na rzecz Ośrodka Interwencji Kryzysowej

21 lutego 2020

Wyjątkowy, bo charytatywny, spektakl teatralny „Arcydzieło na śmietniku” zaprezentuje dzisiaj, 21 lutego, o godz. 18 w Sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej Teatr Rozrywki z Chorzowa. Dochód z biletów zostanie przeznaczony na rzecz Ośrodka Interwencji Kryzysowej w Radomiu.

 

arcydzieło

 

Spektakl jest częścią projektu realizowanego przez fundację „Do startu gotowi!”, która zgodnie z hasłem „Otwórzmy przed nimi życie” pomaga wyrównywać szansę osobom ze środowisk zagrożonych wszelkiego rodzaju wykluczeniami. Fundacja od lat wspiera osoby poprzez przezwyciężanie bierności i poczucia odosobnienia potrzebującym, nie chcąc pozostawiać ich w osamotnieniu w trudnych sytuacjach życiowych i losowych.

Tym razem uzyskane ze sprzedaży biletów pieniądze zasilą konto OIK w Radomiu. – Nie mamy problemów dotyczących np. wyposażenia ośrodka, ale mamy z dachem naszego budynku. Musimy go wyremontować, bo jest w fatalnym stanie, a na to potrzebujemy około 500 tys. zł. Dlatego od dłuższego czasu zbieramy pieniądze na ten cel. W okresie świątecznym w Galerii Słonecznej dzieci mogły sobie zrobić zdjęcie z naszym Mikołajem, teraz włączyliśmy się do akcji organizowanej przez fundację „Do startu gotowi!” – mówi dyrektor OIK Włodzimierz Wolski. Szef ośrodka podkreśla, że najgorsze placówka ma już za sobą, ale niepokój pozostał. – Po raz pierwszy zdarzyło się, że z powodu nieuchwalenia na czas przez radę miejską budżetu, nasza działalność została zagrożona. To było bardzo bolesne przeżycie. A przecież my nie możemy zamknąć ośrodka tak z dnia na dzień, bo nie ma pieniędzy. Przerażą mnie myśl, że sytuacja mogłaby się powtórzyć – zaznacza dyrektor Wolski.

bdb

Tags

Dodaj komentarz