„Arka” organizuje festiwal

29 marca 2007
Radomska "Arka" organizatorem Ogólnopolskiego Festiwalu Pracowni Umiejętności. Jutro w Teatrze Powszechnym spotka się 300 młodych ludzi z całego kraju. 

- W ten sposób Stowarzyszenie Centrum Młodzieży zostało nagrodzone przez telefonię komórkową i Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce za udział w pięciu edycjach konkursu grantowego i działania na rzecz społeczności lokalnych - wyjaśnia ks. Andrzej Tuszyński, prezes Stowarzyszenia Arka, które od początku uczestniczy w programie grantowym.

Jutro o godz. 11 w radomskim teatrze odbędzie się debata pt: Czy jest lekarstwo na przemoc i nudę? Jak pracować z młodzieżą? Udział wezmą eksperci i młodzież, całość poprowadzi Michał Olszański. Zaprezentują się grupy młodzieżowe realizujące własne projekty. Wręczone będą też certyfikaty Pracowni Umiejętności dla organizacji, które biorą udział w 4 edycji programu. Z koncertem wystąpi zespół Fisz Emade Tworzywo.

Dotychczas festiwale pracowni umiejętności odbywały się na Uniwersytecie Warszawskim. - Przyznanie organizacji „Arce” jest wyróżnieniem dla niej i Radomia za działania na rzecz młodzieży - podkreśla ks. Tuszyński.

Pracownia umiejętności to program skierowany do młodzieży w wieku od 15 do 24 lat, prowadzony w społecznościach lokalnych. Młodzi ludzie realizują projekty zgodnie z ich zainteresowaniami i potrzebami tych społeczności. Pracownia łączy pomysłowość młodzieży ze wsparciem dorosłych i środowiska lokalnego. Obecnie program jest realizowany w 13 miejscach w całej Polsce.