Autobusy na razie bez zmian

19 marca 2007
"Jedynka", "piątka" i "czternastka"  będą jeździć dotychczasowymi trasami. Przynajmniej na razie.Autobusy nie zmienią na razie tras

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji planował, że w drugiej połowie marca autobusy te zmienią nieco swoje trasy."Jedynka" miała jeździć bez zmian z Południa do skrzyżowania ulic Żeromskiego i Zbrowskiego, a stamtąd - Zbrowskiego i Struga na Gołębiów (wspólna pętla linii 1 i 9), zaś "piątka" od Pruszakowa również do tego samego skrzyżowania, a potem Lubelską do pętli na Sadkowie - lotnisku (wspólna pętla 5 i 14). Natomiast - przewidywał projekt - cześć autobusów linii nr 14 jeździłoby nieco dłuższą trasą - z Dzierzkowa do pętli na Sadkowie - lotnisku ulicami Długojowską, Puławską, Kochanowskiego oraz Lubelską i  - bez zmian - trasą z Południa do ul. Długojowskiej.

- Na razie mamy zbyt wiele sprzecznych opinii - tłumaczy dyrektor MZDiK Marek Czyż. - Nie zamknęliśmy jeszcze dyskusji, w której uczestniczą przede wszystkim pasażerowie i radni. Najwięcej zastrzeżeń budzą propozycje korekt tras "jedynki" i "piątki", najmniej kontrowersji budzi "czternastka".