Awaria na Słowackiego. Odcinek ulicy w rejonie Górnej jest zamknięty. Autobusy jadą objazdami

28 lipca 2022

Awaria instalacji podziemnej na odcinku ulicy Słowackiego, gdzie roboty prowadzą Wodociągi Miejskie. W związku z tym zamknęły one ten odcinek od Słowackiego w rejonie ulicy Górnej; od wczoraj od około godziny 14.30 do odwołania zostały wprowadzone objazdy dla linii 2, 14, 15 i 24.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Autobusy komunikacji miejskiej kursują w tym rejonie miasta niżej wymienionymi objazdami. Linie 2, 14 i 15: w kierunku wiaduktu nad torami kolejowymi - Słowackiego, Kalińska, Odrodzenia, Średnia, Słowackiego; w kierunku kościoła na Glinicach: Słowackiego, Zagłoby, Cymerysa-Kwiatkowskiego, Biała, Złota, Słowackiego. Linia 24: w kierunku centrum miasta - Słowackiego, Kalińska, Odrodzenia, Kaszubska (dotychczasowa trasa objazdowa bez zmian); w kierunku kościoła na Glinicach: Średnia, Zagłoby, Cymerysa-Kwiatkowskiego, Biała, Złota, Słowackiego.

Do odwołania jest zawieszone funkcjonowanie przystanku Słowackiego / Kalińska 07 (w stronę centrum miasta). Na trasach objazdowych obowiązują przystanki Cymerysa-Kwiatkowskiego / Błotnia 02 i Kalińska / Słowackiego (NŻ) 02.

Uwaga! Ze względu na krótki okres obowiązywania tych korekt nie będą one uwzględnione w Systemie Dynamicznej Informacji Pasażerskiej (zapowiedzi następnych przystanków będą automatycznie przestawiać się na właściwe dane na drugim przystanku po powrocie autobusu na stałą trasę linii). Z tego powodu na wyświetlaczach na przystankach bezpośrednio za obszarem objętym tymi zmianami przewidywane czasy odjazdów mogą różnić się od rzeczywistych. Możliwe są kilkuminutowe opóźnienia w kursowaniu linii, spowodowane wydłużeniem ich tras.

Odcinek ulicy Słowackiego, na którym doszło do wspomnianej awarii, jest dostępny wyłącznie dla autobusów komunikacji miejskiej i pojazdów budowy, a warunkowo również jako dojazd do okolicznych posesji. Dla pozostałych pojazdów od dnia 20 czerwca obowiązują w tym rejonie miasta oznakowane objazdy. MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do zmienionego oznakowania.

 

Tags