• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Aż 11 firm zainteresowanych przebudową gimnazjum na przedszkole

15 stycznia 2021

Miasto chce utworzyć w dawnym gimnazjum przy ul. Kujawskiej przedszkole na 190 miejsc i poradnię psychologiczno-pedagogiczną. Ale budynek trzeba przystosować do nowej roli. Do przetargu ogłoszonego przez magistrat zgłosiło się aż 11 firm.

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

- Kwota jaką miasto zamierza przeznaczyć na realizację inwestycji to 10 mln zł. Dwie spośród złożonych ofert nie przekraczają tego progu. Najtańsza z nich opiewa na 8,9 mln złotych, a złożyła ją firma WBM Inwestycje z Radomia. Teraz oferty zostaną sprawdzone pod względem formalnym - informuje Janusz Kalinowski z biura prasowego urzędu miejskiego.

Zgodne z projektem, budynek dawnego gimnazjum będzie podzielony na dwie części. Odrębne wejście z windą będzie miała poradnia psychologiczno-pedagogiczna, która obecnie mieści się przy ul. Toruńskiej. Na drugim piętrze budynku przy Kujawskiej zostanie dla niej przygotowanych 12 gabinetów oraz sala konferencyjna. Przedszkole zajmie natomiast parter, pierwsze piętro i część drugiego. Na parterze znajdą się m.in. szatnie, kuchnia, sala gimnastyczna z możliwością podziału na teatralną, pomieszczenia administracyjne. Na pierwszym i drugim piętrze powstanie dziesięć sal dydaktycznych z zapleczem sanitarnym.

W sumie przedszkole będzie mogło przyjąć 190 dzieci. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Zainstalowane zostaną windy ułatwiające transport osób niepełnosprawnych. Zmieni się także teren wokół budynku. Powstanie m.in. plac zabaw, zostaną posadzone drzewa i krzewy.

Zwycięzca przetargu na wykonanie wszystkich prac będzie miał 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *