Bardziej zielono na odcinku Żeromskiego. Posadzono drzewa i krzewy, w tym róże

9 czerwca 2022

Więcej zieleni, mniej betonu. Tak będzie na odcinku ulicy Żeromskiego pomiędzy ulicami 25 Czerwca a Czachowskiego. Są już tam trzy klomby z drzewami i krzewami. Dzięki temu także piesi i kierowcy zbliżający się do przejść mają teraz zdecydowanie lepszą widoczność.

 

fot. MZDiK Radom

 

Dwa klomby otoczone betonowymi palisadami powstały naprzeciwko ulicy Młynarskiej i przed wlotem końcówki ulicy Nowogrodzkiej. Trzeci znajduje się na wysokości budynku usługowo-handlowego przed skrzyżowaniem z ulicą Czachowskiego.

- Mniej betonu, więcej zieleni, to cel działań podejmowanych przez MZDiK. Zamiast betonowych płyt na Żeromskiego mamy teraz kwiaty i drzewa, które w upalne dni dadzą odrobinę wytchnienia. Co ważne, nie zostało zlikwidowane ani jedno legalne miejsce do parkowania. Klomby powstały w sąsiedztwie przejść dla pieszych lub skrzyżowań, gdzie parkować nie wolno, ponieważ ogranicza to widoczność. Takie działania mające na celu likwidację tzw. wysp ciepła, a jednocześnie poprawiające bezpieczeństwo, chcemy kontynuować w innych miejscach na terenie miasta - wyjaśnia wiceprezydent Mateusz Tyczyński.

We wszystkich trzech klombach przy ul. Żeromskiego zostały posadzone róże. Na dwóch pojawiły się też kolumnowe graby pospolite. Obok pozostały zachowane kilkumetrowej szerokości chodniki.

Źródło: UM Radom

Tags