Baza sportowa z dofinansowaniem z budżetu Mazowsza. W Radomiu to boisko na Michałowie

4 sierpnia 2021

Budowa boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią z trawy syntetycznej przy PSP 3 w Radomiu, przebudowa skateparku w Białobrzegach i modernizacja kortu tenisowego w Solcu nad Wisłą to tylko niektóre spośród 28 inwestycji z regionu radomskiego, które otrzymają dofinansowanie z budżetu Mazowsza.

 

Prezydent Witkowski cieszy się z dobrej współpracy z wicemarszałkiem Rajkowskim (fot. Łukasz Wójcik/UM Radom)

 

Dokładniej chodzi o tegoroczną edycję Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej. Na realizację projektów w budżecie województwa mazowieckiego zarezerwowano ponad 3,8 mln zł. Dziś wicemarszałek Rafał Rajkowski podpisał umowy z przedstawicielami gmin i miast.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski zaznacza, że wsparcie w ramach MIWIS jest dla wielu samorządów jedyną szansą na realizację inwestycji. – Budżety gmin czy powiatów nie są z gumy, a gdy weźmiemy pod uwagę ostatni rok, który upłynął pod znakiem pandemii, sytuacja staje się jeszcze bardziej poważna. To wsparcie jest  wręcz konieczne, by móc tworzyć coś nowego i odpowiadać na potrzeby mieszkańców - podkreśla Rajkowski. 

W tym roku z ponad 270 nadesłanych wniosków radni województwa wskazali 206 inwestycji, które w ramach MIWIS otrzymają wsparcie z budżetu Mazowsza w wysokości prawie 31 mln zł. Wśród nich jest 28 projektów z regionu radomskiego z dofinansowaniem w wysokości ponad 3,8 mln zł.

- To kolejny przykład dobrej współpracy z samorządem województwa mazowieckiego. Budowa boiska przy "trójce" na Michałowie jest jednym ze zwycięskich projektów w Budżecie Obywatelskim. Powinno być gotowe już w połowie tego miesiąca. Jestem przekonany, że będzie dobrze służyło zarówno uczniom szkoły, jak i wszystkim mieszkańcom osiedla - podkreśla prezydent Radomia Radosław Witkowski.

-  Na naszym korcie tenisowym wykonamy nawierzchnię ze sztucznej trawy. Natomiast przy boisku piłkarskim pojawi się trybuna na 150 miejsc. To duża zmiana, gdyż obecnie przy boisku miejsca dla kibiców tworzą przestarzałe drewniane ławki, a kort tenisowy jest nim tylko z nazwy - mówi Marek Szymczyk burmistrza Solca nad Wisłą.

kat, bdb

 

 

Tags