• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Będą pieniądze na renowację Gąski i Esterki oraz na sprzęt dla szpitala

10 lipca 2018

Ponad 1,7 mln zł na wyposażenie w specjalistyczny sprzęt dostanie szpital na Józefowie, a 1,2 mln zł Muzeum im. Jacka Malczewskiego na modernizację i adaptację zabytkowych kamienic Gąski i Esterki. Kolejne 3 mln zł „Malczewski” dostanie na ten cel w 2019 roku. Decyzję o przekazaniu pieniędzy podjęli dziś radni sejmiku wojewódzkiego.

 

Zabytkowe kamienice będą remontowane

Zabytkowe kamienice będą remontowane

 

Zdaniem marszałka Mazowsza Adama Struzika takie dofinansowanie jest możliwe dzięki stabilnej sytuacji finansowej województwa. – Dlatego po raz kolejny w tym roku możemy wesprzeć nasze szpitale i instytucje kultury. Dzięki tym dodatkowym środkom będą one mogły przeprowadzić niezbędne remonty i zakupić sprzęt – podkreśla marszałek.

Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu otrzyma ponad 1,7 mln zł na doposażenie w niezbędny sprzęt specjalistyczny oddziałów: anestezjologii i intensywnej terapii, SOR, poradni okulistycznej oraz zakładu fizjoterapii.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu zmodernizuje i zaadaptuje zabytkowe kamienice Gąski i Esterki W Rynku. Powstanie w nich stała wystawa archeologiczno-historyczna. Już wiadomo, że kolejne 3 mln zł trafi do instytucji w 2019 roku. Za te pieniądze „Malczewski” planuje dostosować obecnie wykorzystywaną powierzchnię muzealną do nowych potrzeb kulturalnych.

Łącznie, w całym województwie wsparcie z samorządu trafi ponad 21,2 mln zł dodatkowych środków, które zostaną przeznaczone na wsparcie inwestycji w mazowieckich szpitalach i instytucjach kultury. Na remonty i doposażenie szpitali przeznaczonych będzie blisko 19,1 mln zł.

kat, bdb

 

Tags

Dodaj komentarz