• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Będą remontować: chodniki przy Żwirki i Wigury, Daszyńskiego oraz sięgacz na Godowskiej

15 maja 2019

Siedem firm chce przebudować chodniki na osiedlu XV-lecia i Gołębiowie II, a pięć tzw, sięgacz na ul. Godowskiej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji otworzył dzisiaj koperty w przetargach na te roboty. Decyzja, kto dostanie zlecenie zapadnie za około trzy tygodnie.

 

roboty_drogowe

Zdjęcie ilustracyjne

 

Przebudowa chodnika wzdłuż Żwirki i Wigury od Kusocińskiego do 11 Listopada oraz wzdłuż Daszyńskiego od wjazdu przy bloku nr 8 do ul. Sempołowskiej to zadnie w ramach Radomskiego Programu Chodnikowego. Jak poinformował na Facebooku wiceprezydent Konrad Frysztak, do przetargu stanęło siedem firm. Najwyższa kwota jaką zaproponowano opiewała na blisko 324,5 tys. zł, a najniższa to blisko 254,5 tys. zł. MZDiK na zarezerwował na ten cel 300 tys. zł.

Drugi z przetargów dotyczył przebudowy blisko 150-metrowego sięgacza ul. Godowskiej. Jest to kolejne zadanie w ramach Radomskiego Programu Drogowego. Do wykonania tego utwardzenia wystartowało pięć firm. Najdroższa oferta to blisko 139 tys. zł, zaś najtańsza wynosi blisko 122 tys. zł. Na prace przeznaczono 130 tys. zł.

Obecnie wszystkie oferty są sprawdzane pod kątem formalnym. Wykonawców obu inwestycji poznamy za około trzy tygodnie.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz