• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Będzie nowy przetarg na budowę Radomskiego Centrum Sportu? Niewykluczone

7 lutego 2019

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji nie wyklucza, że rozpisze nowy przetarg na ukończenie hali widowiskowo-sportowej przy ul. Struga. Decyzja w tej sprawie zapadnie z końcem lutego. ROSABUD – wykonawca obiektu – praktycznie zszedł z terenu budowy przy ul. Struga.

 

SAM_8070

Kiedy będzie gotowa? Nie wiadomo

 

W aneksie do umowy na realizację inwestycji zapisano termin zakończenia budowy na 12 listopada 2018 roku. – MOSiR i jego prezes prowadzą rozmowy z firmami, które weszły w skład konsorcjum, czyli firmą Maxto i firmą ROSA. Pracują w tej chwili nad programem naprawczym i nad tym, by dokończyły one roboty i przy hali, i przy stadionie. To dawałoby gwarancję zakończenia tej inwestycji w roku 2019, oczywiście z uwzględnieniem wszystkich zapisów w umowie, wszystkich klauzul i kar za nieterminowe zrealizowanie umowy – mówi prezydent Radosław Witkowski.

Rozmowy mają potrwać do końca lutego. – Mam nadzieję, że zakończą się one pozytywnie i wtedy będziemy mogli korzystać z obiektów Radomskiego Centrum Sportu jeszcze w roku 2019. Jednak jeśli te rozmowy się nie powiodą i będziemy musieli – mówiąc tak bardzo delikatnie – rozstać się z tymi wykonawcami, spółka MOSIR stanie przed poważnym problemem. W pierwszym etapie będzie musiała zinwentaryzować wykonane prace, następnie zaś ogłosić przetarg na dokończenie tych inwestycji, a wtedy termin ich zakończenia jest nieprzewidywalny – zaznacza prezydent.

bdb

Tags

Dodaj komentarz