Bez biletu do Drzewicy

29 sierpnia 2007
Pociągi relacji Radom – Drzewica znów na torach. 1 września o godz. 10.51 z radomskiego dworca wyjedzie pierwszy pociąg. Nie trzeba kupować biletu, każdy będzie mógł się nim przejachać za darmo. Plakat promujący połączenie


Od 1 września do Drzewicy i Przysuchy będziemy mogli dojechać pociągiem. Na trasę codziennie wyjedzie ich pięć par, trzy będą kursowały pomiędzy Radomiem i Drzewicą, a dwa między Radomiem i Przysuchą. Połączenia zapewni spółka Koleje Mazowieckie. - Pzywrócenie pociągów ułatwi mieszkańcom powiatu radomskiego i przysuskiego sprawny dojazd do pracy, szkoły, na uczelnię - podkreśla Piotr Szprendałowicz, członek Zarządu Województwa Mazowieckiego.

Strania o przywrócenie połączenia trwały od dawna. - Dzięki decyzji Samorządu Województwa Mazowieckiego, która byłą odpowiedzią na inicjatywy społeczne, po ponad dwuletniej przerwie, pociągi wracają na tory - podkreśla Szprendałowicz.

- Chcemy zapewnić dojazd do Radomia w najdogodniejszym czasie, rano do pracy i szkoły, gwarantujemy także możliwość przesiadki na stacji w Radomiu do pociagów jadących w kierunku Warszawy, Zakopango czy Olsztyna – tłumaczy członek zarządu spółki Koleje Mazowieckie Grzegorz Kuciński. - Wszystko z myślą o wygodzie pasażerów. 

Choć pierwsze pociągi do Drzewicy pojadą już w sobotę, to jednak niewielu podróżnych wie o tej zmianie. Dlatego zadbano także o promocję reaktywowanych połączeń. Plakaty z informacjami i rozkładem jazdy pojawiają się na dworcach, stacjach kolejowych, a także w miejscach publicznych w miejscowościach położonych w pobliżu trasy Radom-Drzewica. Informacje odczytają także na ogłoszeniach parafialnych księża. W akcję włączyły się także lokalne media. - Zależy nam na jak największym zainteresowaniu mieszkańców i zapełniieniu pociagów – podkreśla Szprendałowicz.

To nie jedyna dobra wiadomość. Już od października dzięki porozumieniu z Urzędem Marszałkowskim województwa łódzkiego, uruchomione zostanie połączenie Łódź - Radom. Kilka dni temu na mazowieckie tory wyjechały pociągi relacji Siedlce-Siemiatycze, od września Radom-Drzewica i bezpośrednie połączenie Ostrołęka-Warszawa. 

Uroczystość uruchomienia pierwszego pociągu relacji Radom-Drzewica odbędzie sie 1 września na radomskim dworcu. Więcej informacji na specjalnej stronie internetowej www.radom.kolej.net.pl