Bezpieczna kobieta

17 grudnia 2007
„Bezpieczna kobieta” - blisko dwa tysiące książeczek pod takim tytułem trafi do radomianek. Broszury zawierają podstawowe informacje m.in. na temat przemocy domowej oraz porady gdzie szukać pomocy. Książeczki można znaleźć m.in. w komisariacie

„Bezpieczna kobieta” to nowa akcja prewencyjna radomskiej policji. Przy współpracy m.in. psychologów i lekarzy została opracowana książeczka, która trafi teraz do radomianek. - Umieszczono w niej porady z zakresu przeciwdziałania przemocy domowej, wykaz instytucji,w których można szukać wsparcia, zasady udzielania pierwszej pomocy, informacje o tym jak zabezpieczyć mieszkanie i kilka porad w zakresie autorelaksu – wyjaśnia rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak.

Książeczki będzie można znaleźć we wszystkich komisariatach i posterunkach KMP, będą rozdawane przez policjantów z „patrolówki” w czasie interwencji dotyczących przemocy domowej. Otrzymają je także uczestniczki kolejnych edycji kursu samoobrony.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu wydawnictwu podniesie się świadomość osób, które stały się ofiarami przemocy domowej i będą wiedziały, gdzie w razie potrzeby szukać dalszej pomocy – podkreśla Jeżak.