• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bezpłatne badanie mammograficzne. Zaprasza szpital na Józefowie

18 października 2019

Szpital na Józefowie zaprasza w sobotę, 19 października, kobiety w wieku od 50 do 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne. Będzie także nauka samobadania piersi i możliwość rozmowy ze specjalistami. Zainteresowane panie powinny zapisać się telefonicznie.

 

mammografia2

Akcja skierowana jest do kobiet, które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat, otrzymały w ramach programu profilaktyki raka piersi pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12. miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny (matka, siostra, córka), mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2; nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym. – Ale nie tylko – do wzięcia udziału w akcji zapraszamy wszystkie panie bez względu na wiek, ponieważ będą mogły nauczyć się prawidłowego samobadania piersi na fantomie, dowiedzieć się więcej o łagodnych i niepokojących zmianach w piersiach, o możliwościach ich kontroli i leczenia. Dla uczestniczek akcji przewidujemy kawę/herbatę, słodkie co nieco i broszkę w kształcie różowej wstążki – zachęca Karolina Gajewska, rzeczniczka Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. Radzi, by zabrać ze sobą siostrę, przyjaciółkę, koleżankę, ciotkę, sąsiadkę.

Zainteresowane panie powinny zapisać się na badanie telefonicznie dzwoniąc pod nr 48 361 48 18  Dzwonić można jeszcze dzisiaj (piątek) do godz. 17.

Sobotnia akcja odbędzie się w godzinach od 9 do 14. Badania będą wykonywane w pokoju nr 9 na I pietrze w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej i Interwencyjnej Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

kat

Tags

Dodaj komentarz