• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Budowa lotniska w Radomiu. Można wynajmować lokale w budynku terminala

22 stycznia 2021

Łącznie sześć powierzchni przeznaczonych na handel i cztery na usługi gastronomiczne można wynająć w budynku terminala radomskiego lotniska. Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze” wszczęło postępowania na wyłonienie najemców lokali komercyjnych. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca.

 

Wizualizacja (PPL)

 

Jak informuje biuro prasowe PPL, budowa terminalu lotniska Warszawa-Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku jest już mocno zaawansowana, dlatego właściciel zachęca do współpracy najemców powierzchni komercyjnych w budynku. "Ogłoszenie postępowań ma na celu wyłonienie najemców sześciu powierzchni przeznaczonych na cele handlowe i czterech na cele gastronomiczne. Z podmiotami wyłonionymi w postępowaniach zostaną podpisane umowy najmu" - czytamy w komunikacie prasowym.

W postępowaniach może wziąć udział każdy podmiot zainteresowany prowadzeniem działalności handlowej lub gastronomicznej. Zgłoszenia przyjmowane są przez doręczenie do PPL dokumentów wskazanych w ogłoszeniu z 20 stycznia br. do 12 marca tego roku do godziny 14.

Po stronie najemcy leży zaprojektowanie i wykonanie indywidualnej aranżacji lokali, zgodnie z wytycznymi i we współpracy z PPL i wykonawcami inwestycji.

Lotnisko w Radomiu - jak zapowiadają Porty Lotnicze - będzie najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Terminal ma być przygotowany na przyjęcie 3 mln pasażerów rocznie. W przyszłości, gdy zajdzie taka potrzeba, będzie go można rozbudować nawet do 9 mln pasażerów.

W tej chwili na Sadkowie trwają prace przy wielu obiektach niezbędnych do funkcjonowania lotniska. Poza terminalem są to m.in. wiża kontroli lotów, siedziba straży pożarnej, a także dróg dojazdowych i parkingów. Jak informował wcześniej PPL, praktycznie gotowy jest już z modernizowany pas startowy. Jest teraz dłuższy o 500 m, jego parametry pozwolą na przyjmowanie dużych statków powietrznych. Lotnisko ma być gotowe na uruchomienie operacji powietrznych jesiednią 2022 roku.

kat, bdb

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *