Budżet Obywatelski Mazowsza. Za 2 mln zł szpital na Józefowie wyremontuje hydrofornię i drogi wewnętrzne

13 lipca 2022

Remont hydroforni i ujęcia wody pitnej dla szpitala oraz zmodernizowanie drogi dojazdowe m.in.do  nowego budynku rehabilitacji dla dzieci to dwa zwycięskie projekty z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, które będą realizowane na Józefowie. Do placówki na ten cel trafi niespełna 2 mln zł.

 

O inwestycjach szpital poinformował podczas konferencji prasowej (fot. MSS Radom)

 

- Te pomysły znalazły duże uznanie mieszkańców. Wśród projektów, które będą realizowane w naszym regionie, mamy zarówno inwestycje w szpitalach, jak i propozycje kulturalne. Zdecydowanym zwycięzcą tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny, który zrealizuje dwa projekty. W ramach puli ogólnowojewódzkiej zmodernizuje wewnętrzne drogi dojazdowe i chodniki, co znacznie ułatwi komunikację pacjentom i ich rodzinom, a także kadrze medycznej. Z kolei w ramach projektów regionalnych przeprowadzi modernizację własnego ujęcia wody pitnej i budynku hydroforni – wylicza Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego. 

Łukasz Skrzeczyński z zarządu MSS podkreśla, że modernizacja hydroforni to priorytetowa inwestycja dla szpitala, bowiem zaopatruje ona placówkę w wodę pitną. - Korzystają z niej m.in. pacjenci, personel i odwiedzający. By polepszyć jakość wody, jej smak i zapach, ustabilizować parametry wody czystej i zapewnić jak najwyższe warunki zdrowotne oraz sanitarne naszym pacjentom, obiekt musi być zmodernizowany - zapewnia Skrzeczyński.

Trzeba wymienić przestarzałe i wyeksploatowane urządzenia do filtracji i magazynowania wody. Hydrofornia nie była remontowana od ponad 40 lat. Dla bezpieczeństwa szpitala będą również zmodernizowane zbiorniki przeciwpożarowe.

Z  Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w 2023 r. wymieniona zostanie także nawierzchnia drogi dojazdowej oraz płyty chodnikowe do nowo powstałego budynku rehabilitacji dla dzieci, punktu wymazów, punktu szczepień COVID-19, zakładu patomorfologii, kuchni szpitalnej oraz pralni. Obecnie drogi dojazdowe do tych budynków są w bardzo złym stanie technicznym. Realizacja tej inwestycji z pewnością zwiększy komfort przede wszystkim małych pacjentów, którzy wraz z opiekunami będą dojeżdżać na zabiegi do nowej siedziby zakładu rehabilitacji dla dzieci.

kat, bdb

 

 

Tags