• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Bulwary nad Mleczną będą przedłużone. Jest przetarg na budowę

30 października 2019

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji ogłosił przetarg na przedłużenie bulwarów nad Mleczną. Nowy odcinek będzie miał 640 m i połączy istniejący fragment z ul. Podhalańską oraz Garbarską. Powstanie droga o nawierzchni asfaltowej, chodniki z kostki betonowej, wykonane zostaną kanalizacja deszczowa i oświetlenie.

 

Screenshot_2019-10-30 Bulwary nad Mleczną zostaną przedłużone

 

Obecnie bulwar nad Mleczną kończy się tzw. zawrotką. Rowerzyści jadący od strony ul. Okulickiego nie mają możliwości dojazdu ani do Maratońskiej ani do Garbarskiej. Teraz, kiedy już MZDiK otrzymał zezwolenie Wód Polskich, możliwe jest rozpoczęcie budowy przedłużenia bulwaru.

– To kolejna inwestycja, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rowerzystów. Naszym celem jest stworzenie spójnej sieci dróg dla rowerów i to będzie ważny jej element. Myślę, że bulwary będą też jeszcze chętniej odwiedzane przez pieszych. Chcemy, by ta część miasta stawała się coraz atrakcyjniejszym terenem rekreacyjnym – mówi prezydent Radosław Witkowski.

MZDiK czeka na oferty w przetargu do 14 listopada. Zwycięzca będzie miał czas na wykonanie prac do końca listopada przyszłego roku.

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz