Centrum Rehabilitacji RSS otwiera pierwsze poradnie. W październiku przeniesie się tu oddział z Giserskiej

21 września 2022

Pierwszych pacjentów przyjęły już w nowym miejscu gabinety specjalistyczne. Do budynku Centrum Rehabilitacji Radomskiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Narutowicza przeniosły się poradnie: ortopedyczna, chirurgii ogólnej i proktologiczna

 

fot. Anna Wróblewska/UM Radom

 

- W najbliższych dniach w nowe miejsce będzie przeniesiona poradnia urologiczna, poradnia rehabilitacji i gabinet chirurgii naczyniowej. Zostanie też uruchomiona pracownia USG - zapowiada Jerzy Zawodnik, wiceprezydent Radomia. Zapewnia, że dzięki tej przeprowadzce zwiększył się komfort pracy personelu i poprawiły się warunki dla pacjentów, którzy nie muszą już wędrować np. pomiędzy gabinetami lekarskimi a pracownią RTG. Teraz wszystko jest w jednym miejscu.

Wiceprezydent Zawodnik informuje też, że RSS jednocześnie przygotowuje się do przeprowadzki samego oddziału rehabilitacji z ulicy Giserskiej. - Mam nadzieję, że nastąpi to już w październiku - zaznacza Jerzy Zawodnik.

Przypomnijmy: na tę przeprowadzkę oddział rehabilitacji RSS czekał bardzo długo. Obiekt przy ul. Narutowicza, gdzie kiedyś mieścił się oddział ginekologiczno-położniczy, był po gruntownej przebudowie i modernizacji gotowy w końcu 2019 r., jednak miasto zdecydowało, że umieszczeni zostaną tam pacjenci covidowi. Tę rolę nowy budynek pełnił przez cały okres pandemii.

bdb

Tags