• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

„Chałubiński” kończy 110 lat. Będzie co wspominać

9 czerwca 2015

„Chałubińszczak” kończy w tym roku 110 lat. To najstarsze liceum w Radomiu. Przygotowania do jubileuszowych uroczystości, które zaplanowano na wrzesień, już trwają.

  budynek_szkoly   Zjazd absolwentów odbędzie się 19 września. - Swój udział zapowiedziało już wielu znamienitych Chałubińszczaków i radomian, z premier Ewą Kopacz na czele - podkreśla Katarzyna Domańska, przedstawicielka organizatorów. Uroczystości rozpoczną się o godz. 9 od mszy św. w kościele Chrystusa Nauczyciela na Plantach. Następnie zaplanowana jest część oficjalna na Hali MOSiR przy ul. Narutowicza 9, a o godz. 19 w Restauracji Cyganeria w Skaryszewie rozpocznie się Charytatywny Bal Absolwentów. W niedzielę, 20 września, planowane są wspomnieniowe spotkania klasowe w siedzibie szkoły. To już trzeci uroczysty zjazd absolwentów IV LO. – Mury naszego liceum, które jest najstarszą radomską szkołą, opuściło 110 roczników młodych ludzi, całych pokoleń, które później budowały świat nie tylko naszego miasta, ale i całej Polski, a nawet szerzej. 110-lecie stanowi doskonałą okazję, by te pokolenia naszych absolwentów spotkały się razem i świętowały ten znamienity jubileusz - zaznacza Bożena Szulczyk, dyrektor IV LO.

Na zjazd można zapisać się na stronie: http://www.fundacjachalubinszczakow.pl/projekty/110-lecie-szkoly/ lub w sekretariacie szkoły.

Na stronie www.fundacjachalubinszczakow.pl uruchomiono formularz rejestracyjny dla uczestników obchodów: http://www.fundacjachalubinszczakow.pl/projekty/110-lecie-szkoly/

Planowana jest także wystawa pamiątek absolwentów i wspomnień ze szkoły, z których wybrane zostaną opublikowane w nowej Monografii IV LO. Wspomnienia należy przesyłać do Małgorzaty Sołtysiak na adres gosia.soltysiak@gmail.com W sprawie pamiątek: mgr Marcin Kamańczyk - kamanus@interia.pl. Na blogu Fundacji można przeczytać, kto należy do grona znanych i zasłużonych absolwentów IV LO – można także przesłać informację o takim absolwencie. Lista zasłużonych będzie się powiększać. (kat)  
Tags