Cieszą się z hojności

20 lutego 2007

80 tys. zł przekazała Ośrodkowi Interwencji Kryzysowej firma AIG/Lincoln, która będzie budować w Radomiu "Centrum Słoneczne" w rejonie ulic: Kelles-Krauza, Struga i Chrobrego. - Bardzo się z tego cieszymy - podkreśla szef placówki.

Budynek jest w złym stanie 

 Budynek, w którym mieści się ośrodek sąsiaduje z terenem, który będzie przez amerykańską firmę zagospodarowywany. Już teraz mocno kontrastuje swym wyglądem z otoczeniem. - Darowiznę przeznaczymy przede wszystkim na remont elewacji, naprawę dachu i kominów. Obiekt ma wyglądać tak samo, jak sąsiadujący z nami bliźniaczy budynek - wyjaśnia dyrektor placówki i szef TPD Włodzimierz Wolski. - Mamy już zgodę konserwatora zabytków i projekt.

Prace remontowe mają rozpocząć się na wiosnę, nie później jednak jak w drugiej połowie kwietnia. - Wcześniej ogłosimy przetarg na roboty - dodaje Wolski. Będzie też nowy plac zabaw

To nie jedyny tak hojny gest ze strony AIG/Lincoln. - Firma obiecała, że  przekaże nam kolejne 40 tys. zł. - mówi dyrektor ośrodka. - Przeznaczymy je na całkiem nowe zagospodarowanie naszego ogródka jordanowskiego. Teren będzie wyłożony kostka brukową, zakupimy bezpieczne urządzenia do zabawy dla dzieci.

Czytaj też rozmowę z W. Wolskim: To jest ważne miejsce