• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Cmentarze zamknięte. Nie będzie zmian w komunikacji miejskiej i ruchu kołowym!

30 października 2020

Rząd zdecydował, że cmentarze będą w sobotę, niedzielę i poniedziałek (od 31 października do 2 listopada włącznie). W tej sytuacji Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji postanowił nie wprowadzać w tym czasie zmian w organizacji ruchu wokół radomskich nekropolii. Zaplanowane na te dni zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej również nie wejdą w życie.

   

 - W wymienione dni autobusy będą jeździły według standardowych rozkładów jazdy (31 października jak w sobotę, 1 listopada jak w niedzielę a 2 listopada jak w poniedziałek). Na ulice nie wyjadą także obecne w okresie Wszystkich Świętych autobusy specjalne czyli CM, C4, C9, C15, C21 i Z 21 - informuje rzecznik MZDiK Dawid Puton. Jak zaznacza, problemy mogą pojawić się przy funkcjonowaniu tablic Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, bo na nich mogą wyświetlać się nieaktualne (zmienione przed ogłoszeniem decyzji rządu) rozkłady jazdy autobusów.

Znana radomian i obowiązująca w okresie 1 listopada organizacja ruchu wokół radomskich nekropolii również nie zostanie wprowadzona. - Dla ruchu otwarte będą ulice Limanowskiego wraz z wszystkimi drogami prowadzącymi do tej arterii: Obrońców, Tytoniową, Dębową, Kurpiowską, Ordona, Kujawską i Hutniczą. Zmiany nie dotkną także ulicy Maratońskiej - zaznacza rzecznik.

Podobnie będzie w okolicach Józefowa oraz cmentarza Komunalnego na Firleju. Całkowicie przejezdna będą ulice Warszawska, Aleksandrowicza oraz Mieszka I. Żadne zmiany nie zajdą również na Ofiar Firleja i Witosa.

Zgodnie z uchwałą rady miejskiej, 1 listopada komunikacja miejska będzie bezpłatna.

kat

Tags