• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Codzienne protesty. MZDiK uprzedza, że mogą być utrudnienia w ruchu i komunikacji miejskiej

28 października 2020

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji informuje, że w związku odbywającymi się cyklicznie protestami na ulicach Radomia, od dzisiaj, 28 października do odwołania w godzinach wieczornych mogą występować okresowe utrudnienia w ruchu kołowym i komunikacji miejskiej.

 

Protesty są spontaniczne

 

 - Protesty w ramach reakcji społecznej na rozstrzygnięcie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji mają obecnie charakter spontaniczny, dlatego okres ich przeprowadzania oraz trasy ewentualnych przemarszów lub przejazdów ulicami Radomia nie są wcześniej znane - wyjaśnia rzecznik MZDiK Dawid Puton.

Manifestacje odbywają się przeważnie w godzinach wieczornych (od około 19), dlatego mogą wtedy występować utrudnienia w ruchu kołowym (głównie w centrum miasta), a także w kursowaniu autobusów miejskich. Nie jest planowane wprowadzanie żadnych objazdów dla autobusów - chyba że będzie wymagała tego aktualna sytuacja na drogach (policjanci mogą np. czasowo zamykać niektóre odcinki). Bieżącą lokalizację autobusów można śledzić w internecie na stronie rkm.mzdik.radom.pl lub w bezpłatnej aplikacji myBus.

MZDiK apeluje do wszystkich uczestników ruchu o zachowywanie szczególnej ostrożności w rejonie tras manifestacji oraz o stosowanie się do ewentualnych poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy zabezpieczających akcje protestacyjne.

kat
Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *