Coral Travel ogłasza pierszy kierunek czarterowy z lotniska w Radomiu. To turecka Antalyia

3 listopada 2022

Po długim oczekiwaniu Biuro Coral Travel ogłosiło pierwszą trasę czarterową z radomskiego lotniska. Pasażerowie będą mogli polecieć do Antalyi w Turcji. Wkrótce kierunków podróży ma być jeszcze więcej. Coral Travel jest częścią tureckiej spółki OTI Holding, która jest właścicielem kilkudziesięciu biur turystycznych w Europie i Azji. Grupa jest obecna na rynku od 1992 r.

 

fot. PPL

 

Portal pasażer.com, który poinformował o kierunkach lotów tureckiego touroperatora, przypomina że nawiązał on współpracę z Portem Lotniczym Warszawa-Radom w sprawie uruchomienia połączeń czarterowych zaraz po oddaniu do użytku nowego terminala. Dodaje, że biuro miało intencję zostać jednym z pierwszych operatorów z Sadkowa.

- Będzie to dobra alternatywa dla klientów z południowej części Mazowsza, dla których wygodne i bliższe będą połączenia właśnie z lotniska w Radomiu. Jesteśmy mile zaskoczeni standardem i rozwiązaniami projektowanymi na lotnisku z myślą o rodzinach rozpoczynających swoje wymarzone wakacje. Na rozszerzeniu naszego partnerstwa z PPL, obejmującej dziś Lotnisko Chopina i Zieloną Górę, skorzystają przede wszystkim nasi klienci - przypomina pasażer.com słowa dyrektora na Europę Wschodnią Coral Travel, które Kaan Ergun wypowiedział podczas podpisywania listu intencyjnego.

Z kolei dyrektor Coral Travel Poland Burkan Tapar zadeklarował w niedawnej rozmowie z "Rzeczpospolitą", że jego biuro poleci z Radomia na Riwierę Turecką z częstotliwością dwóch lotów tygodniowo. Być może w ofercie pojawi się również połączenie czarterowe do Bodrum, czyli innego tureckiego kurortu.

Przypomnijmy: jako pierwszy deklarację latania z Radomia złożyło i uruchomiło sprzedaż biletów PLL LOT. Z polskim narodowym przewoźnikiem możemy się udać do Paryża, Rzymu i Kopenhagi. Później do swoich ofert wprowadzili Radom kolejne biura podróży: Nekera i Itaka, nieoficjalnie mówi się także o TUI.

Jak już pisaliśmy, PP - właściciel radomskiego lotniska - prowadzi także rozmowy z kolejnymi biurami turystycznymi organizującymi loty czarterowe oraz z regularnymi liniami, w tym z tzw. tanią linią, czyli węgierskim Wizz Air.

kat, bdb

.

Tags