• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czad na Litewskiej. Sześć osób, w tym dwoje dzieci, w szpitalu

21 lutego 2020

Sześć osób, w tym dwoje dzieci, trafiło do szpitala po tym, jak zatruły się tlenkiem węgla w domu jednorodzinnym przy ul. Litewskiej. Czad w mieszkaniu ulatniał się najprawdopodobniej przez nieszczelny piecyk gazowy.

 

 

Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

 

Groźna sytuacja miała miejsce dzisiaj około godz. 4.30 nad ranem. Jak poinformował oficer dyżurny Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Radomiu, właśnie wtedy wpłynęła informacja, że w domu przy Litewskiej wydobywa się gaz. Na miejsce pojechały dwa zastępy straży pogotowie ratunkowe i gazowe. Domownicy zostali natychmiast ewakuowani, a następnie zmierzono stężenie tlenku węgla. Mimo tego, że mieszkańcy otworzyli okna chcąc wywietrzyć czad, pomiar wykonany przez pogotowie gazowe wciąż wskazywał 144 ppm, a najwyższe dopuszczalne stężenie tlenku węgla wynosi 26 ppm.

Wszyscy mieszkańcy domu – czworo dorosłych i dwoje dzieci – zostali przebadani przez załogę karetki pogotowia. Ratownicy zdecydowali o przewiezieniu całej rodziny do szpitala ze względu na objawy zatrucia tlenkiem węgla.

Przyczyną ulotnienia się tlenku węgla była najprawdopodobniej awaria piecyka gazowego.

k.woj.

Tags

Dodaj komentarz