Czarnoleska Noc Muzeów. Będą warsztaty, joga na trawie i koncert Stanisława Soyki

12 maja 2022

Na Noc Muzeów placówka w Czarnolesie zaprasza w godz.12-22. W programie są warsztaty malowania na ceramice, wikliniarskie i plecionkarskie, zajęcia jogi. Stanisław Soyka zaśpiewa polskich poetów. Planowany jest także premierowy pokaz hologramu „Kochanowski”.

 

fot. Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie/Facebook

 

Program

godz.12-16.30 - warsztaty:

• „Malowania na ceramice z  Matthiasem Jurke”. Zajęcia mają na celu rozwój umiejętności plastycznych uczestników i poznanie przez nich podstaw różnych technik ręcznego zdobienia porcelany – unikatowego, ginącego rzemiosła artystycznego.

Uczestnikom warsztatów prowadzący przekaże umiejętność zdobienia ceramiki najstarszym sposobem jakim jest ręczne malowanie, tej najpiękniejszej i najbardziej drogocennej z odmian ceramiki – porcelany.

Wykonane prace zostaną wylicytowane na rzecz Ukrainy.

• „Wikliniarstwo i plecionkarstwo”– w tajniki wiedzy wikliniarskiej wprowadzi twórca ludowy Mariusz Baryczka. Uczestnicy zapoznają się z praktycznym wykonywaniem wyrobów z wikliny, technikami plecionkarskimi oraz będą mieli okazję popróbować swoich sił i samodzielnie wykonać proste formy wikliniarskie.

godz. 14 – 15.30 - joga:

• zajęcia poprowadzi Izabella Celińska ze Studia „Pani Joga” w  Radomiu. W otoczeniu czarnoleskiej przyrody uczestnicy zajęć poznają najważniejsze pozycje i sekwencje jogi. Nauczą się jak prawidłowo oddychać, by zrelaksować zarówno umysł, jak i ciało.

godz.17 - Stanisław Soyka z zespołem Soyka Kwartet w koncercie pt. „Soyka śpiewa polskich poetów”.

Będą czynne także stoiska wystawiennicze: regionalne potrawy zaprezentuje KGW z Policzny  „Łączymy Pokolenia”;degustacja i sprzedaż piw rzemieślniczych ze zwoleńskiego browaru Maryensztadt.

Muzeum oferuje bezpłatne wejścia do wszystkich obiektów w godzinach od 10 do 22, park muzealny czynny będzie do godz. 23. Wstęp - 1 zł.

Tags