Czy Delfin doczeka remontu?

17 sierpnia 2007
Tylko jedna firma zgłosiła ofertę w przetargu na remont pływalni Delfin. W ciągu najbliższych dni zapadanie decyzja, czy będzie wykonywała prace. Pływać nie można już od marca


Wczoraj minął ostateczny termin składania ofert. W ostatniej chwili zgłosiła się jedna firma. - Oferta, którą otrzymaliśmy, zostanie rozpatrzona w najbliższych dniach. Okazało się, że wykonawca jest droższy niż się spodziewaliśmy – informuje rzeczniczka prezydenta Katarzyna Piechota. Prezydent Ryszard Fałek, który zasiadał w komisji przetargowej, skierował do prezydenta Andrzeja Kosztowniaka pismo, aby miasto dołożyło potrzebne pieniądze. Radomscy radni przeznaczyli wcześniej na remont Delfina 500 tys. zł.

Przypominamy, że pływalnię przy ul. Piastowskiej na Michałowie zamknięto pod koniec marca. Było to konieczne, ponieważ istniało niebezpieczeństwo, że zawali się dach. Basen od czasu oddania do użytku, czyli od 10 lat, nie był remontowany.  Delfin najpierw był administrowany przez Agencję Rozwoju Radom 2000, a od 2003 roku - przez MOSiR.