• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czy kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa? Zobacz zdjęcia fotografików z RTF

5 marca 2019

Dzisiaj, 5 marca, o godz. 18 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (Mała Galeria RTF) odbędzie się wernisaż zbiorowej wystawy Radomskiego Towarzystwa Fotograficznego „Świat według kobiet”. W filii MBP przy ul. Baryckiej można oglądać dwie inne ekspozycje.

 

W Bibliotece Głównej członkowie RTF pokażą „Świat według kobiet”

Jak wygląda świat według kobiet, jak przedstawią to same kobiety, jak wyobrażają go sobie mężczyźni? Współczesne społeczeństwo tak bardzo zmieniło pozycję i rolę przedstawicieli obu płci, że nie jesteśmy w stanie przewidzieć wyników takiego rozważania. Bezpowrotnie minął czas jednoznacznie lokującego sprawę stwierdzenia „kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa” – twierdzą członkowie RTF.

Przy ul. Baryckiej prezentowane są z kolei dwie ekspozycje: „Zwierzęta w obiektywie” Magdaleny Błażewicz oraz „Krąg grafiki” Pawła Płowca.

Magdalena Błażewicz – radomianka, obecnie studentka Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Laureatka wielu konkursów fotograficznych. Jej pasją jest zbieranie widokówek, znaczków pocztowych i starych monet. Kolekcjonuje również autografy znanych ludzi. Największą jednak satysfakcję daje jej fotografowanie znanych ludzi, miejsc i przyrody. „Zwierzęta w obiektywie” to kolejna wystawa, która jest wynikiem wielu podróży Magdaleny, jej pasji i dociekliwości.

Paweł Płowiec – student Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania pod auspicjami Polskiej Akademii Nauk w Warszawie na kierunku grafiki komputerowej. Na co dzień zajmuje się UI Designem, projektowaniem stron, sklepów, aplikacji i interakcji oraz tworzeniem grafiki użytkowej. W wolnym czasie uprawia sport. Interesuje się sztuką współczesną, czerpiąc inspiracje głównie z surrealizmu i minimalizmu. Wystawa „Krąg” nawiązuje do serii książek autorstwa K ōji Suzuki i przedstawia alternatywną ich wersję.

Fot. Materiały prasowe/RTF

Tags

Dodaj komentarz