• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czy mężczyzna pobił półtoraroczne niemowlę? O winie zdecyduje sąd, gdzie trafił akt oskarżenia

3 maja 2017

Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi W. pod zarzutem, że uderzając półtoraroczną dziewczynkę będącą pod jego opieką, doprowadził do choroby zagrażającej życiu dziecka.

 

O winie i karze zdecyduje sąd

O winie i karze zdecyduje sąd

 

Do dramatycznego zdarzenia doszło 30 lipca 2016 roku w Radomiu. – Prokurator ustalił, że Łukasz W. uderzył ręką w głowę, będące pod jego opieką małoletnie, półtoraroczne dziecko, w wyniku czego  przewróciło się ono i uderzyło głową w podłogę. Tym samym oskarżony spowodował u dziecka  obrażenia głowy stanowiące ciężki uszczerbek na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu – informuje rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz.

Z ustaleń śledczych wynika, że w nocy z 29 na 30 lipca 2016 roku dziecko pozostawało pod opieką Łukasza W. – matka dziewczynki przebywała w pracy. Dziecko spało niespokojnie, budziło się i kilkakrotnie wychodziło z łóżeczka.  Za każdym razem, kiedy mężczyzna kładł je z powrotem, maluch wstawał i podchodził do mężczyzny z płaczem. Za kolejnym razem, kiedy dziecko podeszło do Łukasza W., ten uderzył je  ręką w tył głowy, a ono upadło uderzając głową o podłogę.

Ze względu na stan zdrowia zagrażający życiu niemowlę było hospitalizowane w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.  W związku z obrażeniami jakich doznało, będzie wymagało leczenia oraz rehabilitacji przez całe życie, tak aby jego stan się poprawiał i nie dochodziło do zmian wtórnych.

– Łukasz W. składając  kilkakrotnie w toku śledztwa wyjaśnienia przedstawiał różne sprzeczne ze sobą wyjaśnienia. Od 9 sierpnia 2016 roku przebywa w areszcie będąc do dyspozycji sądu – dodaje rzeczniczka.

Akt oskarżenia został wniesiony do Sądu Rejonowego w Radomiu, który będzie wyrokował w kwestii winy i kary. Przestępstwo zarzucone oskarżonemu zagrożone jest karą pozbawienia wolności  od roku do lat 10.

kat

 

Tags

Dodaj komentarz