Czy warto zostać technikiem hotelarstwa?

4 maja 2022

Na niektóre zawody wciąż jest duże zapotrzebowanie, czego dowodem są regularnie pojawiające się w sieci ogłoszenia. Przykładem może być profesja technika hotelarstwa. Osoby posiadające kierunkowe wykształcenie bez problemu znajdą dla siebie atrakcyjną propozycję pracy.

 

 

 

Gdzie może pracować technik hotelarstwa?

Dostępne online oferty pracy dedykowane technikom hotelarstwa są wystawiane przez różne obiekty o charakterze turystycznym. Rekrutację prowadzą nie tylko hotele, ale także wiele innych ośrodków turystycznych. Zatrudnienie oferują między innymi zajazdy, pensjonaty, motele czy schroniska. Warto także wspomnieć o propozycjach współpracy wystawianych przez przedstawicieli tak zwanych baz ruchomych, które udostępniają bazę noclegową. W sieci możesz znaleźć oferty zatrudnienia wraz z gwarantowanym wynagrodzeniem, co pomoże w podjęciu ostatecznej decyzji.

Jaki powinien być technik hotelarstwa?

Dobry technik hotelarstwa powinien być przede wszystkim komunikatywny. Pracując w tym zawodzie, musisz być przygotowany na stały kontakt z innymi ludźmi – nie tylko klientami danego hotelu czy pensjonatu, ale także przedstawicielami firm, z którymi współpracuje wybrany przez Ciebie ośrodek turystyczny. Przydatną cechą w tej profesji okaże się również umiejętność pracowania w zespole. Ważna jest także odpowiednia prezencja oraz cierpliwość, która przyda się w przypadku konieczności obsługiwania trudnych klientów. Technik hotelarstwa powinien być otwarty na ludzi i sprawiać wrażenie sympatycznego, aby zachęcić gości do ponownych odwiedzin danego ośrodka turystycznego.

Warunki pracy w zawodzie technika hotelarstwa

Najczęściej w profesji technika hotelarstwa obowiązuje zmianowy tryb pracy, ponieważ większość hoteli czy pensjonatów jest czynna przez całą dobę. Swoje obowiązki zawodowe realizuje w zamkniętym pomieszczeniu – zwykle w recepcji. Jest odpowiedzialny za obsługę klientów, pomagając im w dokonaniu rezerwacji i wskazując pokój. Nierzadko nadzoruje pracę osób odpowiedzialnych za sprzątanie pokoi. Może także zajmować się organizacją dodatkowych atrakcji dla gości hotelu.

Absolwenci technikum hotelarskiego nie mają problemu ze zdobyciem satysfakcjonującej posady. Najlepiej zapoznać się z bazą miejsc noclegowych w danym mieście i wybrać obiekty, z którymi warto nawiązać współpracę.

 

Tags