• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Czytaj i słuchaj na Czytaj.pl: literatura piękna, kryminały, reportaż…

15 listopada 2020

Radom zgłosił swój udział w akcji Czytaj.pl. Miejska Biblioteka Publiczna zachęca do udziału w tej akcji czytelniczej. Jak zapewnia, w puli znalazły się świetne książki do czytania i do słuchania – w pełni za darmo. Wiele tytułów dostępnych jest do końca listopada.

   

Jak z nich skorzystać? Wystarczy pobrać aplikację Woblink, zeskanować kod QR na tej stronie i już można zabierać się za czytanie.

- Czytaj.pl to najlepsza literatura piękna, kryminały, reportaż, książka historyczna, powieść młodzieżowa i poradnik. To tytuły cenionych autorów, wśród których nie zabrakło laureatów najbardziej prestiżowych laurów. 12 tytułów dostępnych jest za darmo w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich – w wersji audiobooków - wymienia Marta Trojanowska z MBP w Radomiu.

W wyselekcjonowanej „dwunastce" znajdziemy m.in. „Zimowlę" Dominiki Słowik, która ukazała się pod patronatem festiwalu Kraków Miasto Literatury UNESCO (KMLU) i została wyróżniona tegorocznym Paszportem Polityki. W akcji znalazł się też zbiór reportaży „Nie ma" Mariusza Szczygła, za którą autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą „Czarne morze" Karoliny Macios, także opublikowane pod patronatem KMLU, a także „Zadra" Roberta Małeckiego, „Topiel" Jakuba Ćwieka, a także Remigiusz Mróz i jego „Głosy z zaświatów". Wśród autorów znajdziecie także pozycje Wojtka Drewniaka, Pauliny Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnason, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl.

kat

Tags