Darmowe szczepienia przeciwko grypie. Termin trzeba ustalić telefonicznie

24 listopada 2021

Można już w Radomiu, m.in. w Radomskim Szpitalu Specjalistycznym, bezpłatnie szczepić się przeciwko grypie – poinformował wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik. Chodzi o osoby, które ukończyły 18 lat.

 

fot. jerzyzawodnik/facebook

 

Decyzję o darmowych szczepieniach podjął rząd. Do tej pory za preparat trzeba było zapłacić około 50 zł.

Jak podkreśla wiceprezydent, na szczepienie nie trzeba mieć skierowania. Wystarczy zgłosić się do wybranego punktu, np. przy ul. Lekarskiej 4. Tu termin szczepienia można ustalić pod nr tel. 48 361 53 00.

Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, powinny zgłosić się do wybranego punktu i umówią termin. Mapa ponad 3000 miejsc, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie znajduje się na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.

Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie.

Jednocześnie - jak dodaje Jerzy Zawodnik - przybywa osób, które zgłaszają się, by przyjąć przypominającą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. W punkcie RSS dziennie jest to już około 150 osób. Szczepienia odbywają się na bieżąco. Datę i godzinę szczepienia również należy ustalić pod nr tel. 48 361 53 00.

bdb

Tags