Dawał stówę policjantom

15 listopada 2006
Wyprzedzał na linii ciągłej i na pasie wyłączonym z ruchu. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych zaproponował policjantom 100 zł łapówki. Został zatrzymany i osadzony w areszcie.

Historia zaczęła się w poniedziałek wieczorem. - Policjanci z posterunku policji w Jedlni Letnisko, jadąc na akcję, zauważyli na wiadukcie w Rajcu, jak kierowca bmw wyprzedza inne auto na linii ciągłej, na pasie wyłączonym z ruchu – relacjonuje rzecznik radomskiej KMP Rafał Jeżak. - Kierowca dopuścił się szeregu wykroczeń. Funkcjonariusze wystawili mu wezwanie do posterunku na wtorek.

dy 26-latek zjawił się, policjanci chcieli go ukarać mandatem i punktami karnymi. – Wtedy mężczyzna wyjął z kieszeni 100 zł i położył je na biurku proponując policjantom „dogadanie się”- dodaje Jeżak. -  Funkcjonariusze uprzedzali go, że jest to przestępstwo, jednak mężczyzna upierał się przy swoim. Został zatrzymany i osadzony w policyjnych pomieszczeniach dla osób zatrzymanych. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat pozbawienia wolności.