• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

DKF w „Elektrowni”. Po filmie „Czuwaj” spotkanie z reżyserem Robertem Glińskim

27 listopada 2017

Kino w Elektrowni zaprasza 27 listopada o godz. 19.45, jak co poniedziałek, na Dyskusyjny Klub Filmowy. Tym razem widzowie obejrzą przedpremierowo film „Czuwaj” w reżyserii Roberta Glińskiego. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz Bartoszem Bednarczykiem, komendantem radomskiego Hufca ZHP.

 

foto Łukasz Wójcik Fabryka Studio

 

„Czuwaj” to thriller rozgrywający się w świecie nastolatków ery internetu i mediów społecznościowych. Dwie grupy młodzieży z odmiennych światów, reprezentujące dwa różne systemy wartości, zostają postawione naprzeciw siebie na skutek ryzykownej decyzji dorosłych. To, co miało być lekcją odpowiedzialności i tolerancji przeradza się w twardą walkę o przywództwo. Z jednej strony wiara w szlachetne ideały, a z drugiej brutalne prawo silniejszego. Młodzi ludzie odizolowani od zewnętrznego świata, zamknięci w pełnej napięć grupie, ujawniają swoje prawdziwe, szokujące oblicza.
To kolejny krok po „Sali samobójców” na drodze w poszukiwaniu prawdy o tym, co dziś kieruje wyborami młodych. Współczesna próba postawienia dramatycznych pytań w duchu słynnego „Władcy much”, którego bohaterowie stoją już u progu dorosłości.

Film prezentowany w konkursie głównym na FPFF Gdynia 2017.

Fot. Materiały prasowe (Łukasz Wójcik)

Tags

Dodaj komentarz