• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

DKF w „Elektrowni”. Schizofreniczna jazda bez trzymanki

25 lutego 2019

Kino w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej „Elektrownia” zaprasza w poniedziałek, 25 lutego, o godz. 18.15 na projekcję w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego. Widzowie obejrzą „Zwierzęta” w reżyserii Grzegorza Zglińskiego.

 

Seans odbędzie się w kinie w "Elektrowni"

Seans odbędzie się w kinie w „Elektrowni”

 

Autor doskonałego „Wymyku” z Robertem Więckiewiczem tym razem opowiada historię Nicka i Anny, pary która wyjeżdża na wakacje do Szwajcarii, by przezwyciężyć kryzys małżeński. Po tajemniczym wypadku bohaterowie zaczynają doświadczać dziwacznych wizji – żadne z nich nie wie, czy poszczególne wydarzenia rzeczywiście mają miejsce, czy też może rozgrywają się w ich wyobraźni.

Reżyser zabiera widzów w schizofreniczną jazdę bez trzymanki, a Zwierzęta stają się filmową zagadką podobną do Prawdziwej historii Romana Polańskiego i Podwójnego kochanka. Zgliński oferuje jednak doświadczenie jeszcze ciekawsze i bardziej niezwykłe, potrafi bowiem nie tylko przekonująco uwodzić widza, ale też żartować sobie z przyjętej konwencji i ożywić film sporą dawką ironii. To niewątpliwie jeden z powodów, dla których Zwierzęta zachwyciły widzów podczas premiery na festiwalu w Berlinie.

Tags

Dodaj komentarz