• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dla kogo Złoty Łucznik? Kameralne Lato czeka na zgłoszenia od filmowców

6 maja 2019

Do 20 maja można przesyłać zgłoszenia do Ogólnopolskich Spotkań Filmowych Kameralne Lato. Rozpoczyna się nabór do dwóch sekcji konkursowych festiwalu. Organizatorzy wybiorą najlepsze polskie filmy krótkometrażowe do konkursu głównego i Konkursu Filmów Odrzutowych Hyde Park.

 

Podczas festiwalu filmowców mozna spotkać na ulicach Radomia (fot. Ewa Jasińska)

Podczas festiwalu filmowców można spotkać na ulicach Radomia (fot. Ewa Jasińska)

 

– Po każdej edycji przekonujemy się o rosnącej randze Kameralnego Lata. Podnosząc niezmiennie poprzeczkę w zakresie poziomu artystycznego, szukamy filmów, które mają głęboki, humanistyczny wymiar, dotykają współczesnych problemów i są w stanie skłonić widzów oraz jurorów do gorącej dyskusji. W konkursie głównym oczekujemy filmów, które poruszają, wzruszają lub bawią, ale nigdy nie pozostawiają widza obojętnym – podkreśla Ada Bogdziewicz, dyrektor artystyczna festiwalu.

Do konkursu głównego można zgłaszać wszelkie formy i gatunki filmowe trwające nie dłużej niż 40 minut, wyprodukowane po 1 stycznia 2017 roku. Autorami filmów mogą być zawodowi twórcy filmowi, studenci i absolwenci szkół artystycznych oraz filmowcy tworzący poza głównym obiegiem produkcji i dystrybucji audiowizualnej. W jury oceniającym filmy zasiadają wysokiej klasy profesjonaliści związani z branżą filmową. Nagrodą główną w konkursie jest przyznawany od 2013 roku Złoty Łucznik.

– Konkurs główny prezentuje najlepsze polskie filmy krótkometrażowe zrealizowane przez młodych twórców. Co roku jury podkreśla niezwykle wysoki poziom konkursu – zaznacza Ada Bogdziewicz.

Miejsce dla filmów nieoczywistych, szalonych, eksperymentalnych, które wykraczają poza standardowe kategorie gatunkowe, jak zawsze znajdzie się w Konkursie Filmów Odrzutowych Hyde Park. Swoje produkcje do udziału w tej sekcji konkursowej mogą zgłaszać wszyscy zainteresowani. Jedynym ograniczeniem jest czas – proponowane filmy nie mogą trwać dłużej niż 15 minut.

Szczegółowe informacje o wymogach formalnych i procedurze zgłoszeniowej znajdują się w regulaminach poszczególnych konkursów dostępnych na stronie www.kameralnelato.pl.

Wyniki selekcji zostaną opublikowane na stronie festiwalu do 10 czerwca 2019 roku.

12. edycja Kameralnego Lata odbędzie od 7 do 13 lipca.

kat

Tags

Dodaj komentarz