Długa majówka na drogach

27 kwietnia 2007
Przed nami jeden z najdłuższych weekendów w tym roku - potrwa aż 9 dni. To czas wzmożonych wyjazdów i zwiększonego ruchu pojazdów na drogach, zwłaszcza tych wylotowych. Policjanci będą wszędzie


Tłoczno będzie również w okolicach centrów handlowych, targowisk, cmentarzy i kościołów, dworców i przystanków oraz w środkach komunikacji publicznej. Może się to stać przyczyną wypadków drogowych i wzmożonej aktywności grup przestępczych. W związku z tym mazowieccy policjancni będą prowadzić akcję prewencyjną Majowy Weekend 2007.

- Już od 27 kwietnia policjanci będą patrolować drogi, sprawdzać trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów i zdecydowanie reagować na przekraczanie dozwolonej prędkości - wyjaśnia Aleksandra Banaszczyk z zespołu prasowego KWP. Policjanci apelują również o zachowanie szczególnej ostrożności, przed wyjazdem z domu. - Pamiętajmy, aby pozamykać wszystkie drzwi i okna, zostawić klucze zaufanej osobie, aby mogła doglądać domu podczas nieobecności właściciela - tłumaczy A. Banaszczyk.

Wyjeżdżając często pokonujemy wiele kilometrów, spiesząc się i ignorując zmęczenie. Najważniejsze jest jednak, by bezpiecznie dotrzeć na miejsce. Zachowajmy więc rozwagę i miejmy wyobraźnię na drodze.