• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Dłuższy czas na głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza

16 listopada 2020

Nie wybierałeś jeszcze? Możesz to jeszcze zrobić. Głosowanie na projekty w Budżecie Obywatelskim Mazowsza zostało przedłużone do 17 listopada do godz. 3.15. Do tej pory swój głos oddało blisko 32,2 tys. osób. 

 

Zdjęcie ilustracyjne

 

Jak wyjaśnia Marta Milewska, rzeczniczka marszałka Mazowsza, przedłużenie głosowania jest wynikiem przerwy w dostępności do strony bom.mazovia.pl, która miała miejsce 15 listopada w godz. 19-22.15. - Była to awaria infrastruktury firmy, od której dostawca systemu wynajmuje serwery. To sytuacja, na   którą nie mieliśmy żadnego wpływu. W przypadku awarii systemu informatycznego głosowanie jest przedłużone o czas jej trwania. Zachęcam do wykorzystania dodatkowego czasu i zadecydowania, które inwestycje zostaną wykonane w przyszłym roku ze środków z budżetu Mazowsza – dodaje Milewska.

Jak oddać głos w Budżecie Obywatelskim Mazowsza?

Do głosowania zakwalifikowanych zostało aż 107 projektów. W puli ogólnowojewódzkiej znalazło się 26 projektów. Głosować można do 17 listopada do godz. 03.15 na stronie bom.mazovia.pl. Każdy mieszkaniec Mazowsza może oddać dwa głosy – jeden na projekt z puli ogólnowojewódzkiej i jeden z podregionalnej. Co ważne, system nie daje możliwości głosowania „na raty”, dlatego istotne jest, by głosy na oba projekty oddać za jednym razem! Z myślą o osobach, które nie mają dostępu do komputera, internetu lub nie posiadają telefonu komórkowego, przygotowane zostały specjalne punkty w siedzibie urzędu i jego delegaturach, w których mieszkańcy mogą oddać swój głos, po wcześniejszym umówieniu się. Wybrane projekty zostaną zrealizowane przez samorząd województwa w 2021 roku. Do podziału jest aż 25 mln zł.

Wśród projektów zgłoszonych z regionu radomskiego są m.in: zakup karetek transportowych dla szpitala na Józefowie w Radomiu oraz utworzenie miniogrodu botanicznego  na dziedzińcu Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Pełną listę projektów zakwalifikowanych do głosowania można znaleźć:

pula ogólnowojewódzka 

pula podregionalna

 

Tags

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *