Dni Radomia czas zacząć

4 czerwca 2007

  Nie masz pomysłu jak spędzić nadchodzący weekend? Zabierz mamę, tatę, siostrę, koleżankę i przyjdź z nimi na Dni Radomia 2007. Szykuje się dobra zabawa dla całej rodziny. Święto miasta rozpoczyna się dziś i potrwa do niedzieli 3 czerwca. Będzie się naprawdę dużo działo.

 Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji, także dla najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka zorganizowano m.in. bicie rekordu Guinnessa w liczbie osób grających jednocześnie w szachy, na scenie przy fontannach po godz. 13 wystąpią zespoły taneczno-wokalne, uczniowie ZDZ przygotowali pokaz fryzur i mody. O godz.18 w sali koncertowej UM - koncert „Niech ci nie będzie żal”, podczas którego wręczona zostanie Radomska Nagroda Kulturalna, a wieczorem przy fontannach zagra grupa „Przemyśl”.

2 czerwca - Ogólnopolskie Dyktando o tytuł Mistrza Polskiej Ortografii. Można będzie również wziąć udział w konferencji naukowej pn. Radom i region Radomski w COP z okazji siedemdziesiątej rocznicy powstania Centralnego Okręgu Przemysłowego, która odbędzie się w Resursie Obywatelskiej. Na sobotę i niedzielę zaplanowano m.in festyn archeologiczny na Piotrówce. Dniom Radomia będą towarzyszyły liczne koncerty, imprezy i konkursy z nagrodami. Gwiazdą tegorocznego święta Radomia będzie Kate Ryan. Zaśpiewa na zakończenie imprez w niedzielę nad zalewem na Borkach.

Szczegółowy program: Dni Radomia 2007 .