Reklama

Dni Radomia z atrakcjami

11 maja 2007
Występy zespołów artystycznych, koncerty gwiazd, rozgrywki sportowe, liczne konkursy z nagrodami to tylko  niektóre z wielu atrakcji towarzyszących Dniom Radomia. W tym roku potrwają one od 1 do 4 czerwca i mają być okazją do wspaniałej zabawy. Każdy ma znaleźć coś dla siebie. Występy odbędą się pod fontannami


Uroczyste otwarcie "Dni Radomia 2007" odbędzie się w Międzynarodowy Dzień Dzień Dziecka na specjalnie przygotowanej estradzie przy fontannach w centrum miasta. Wystąpią zespoły muzyczne m.in "Kto To", "High Fly", "Przemyśl" oraz Piotr Dąbrówka z zespołem. Będzie można również obejrzeć pokaz mody i fryzur przygotowany przez uczniów Zakładu Doskonalenia Zawodowego.

W program „Dni” włączono także Diecezjalny Kongres Misyjny Dzieci i Młodzieży, a w jego ramach specjalnie przygotowana imprezę artystyczną i spotkanie z aktorami "Ziarna”.  Zaplanowano również koncert zespołu "Muzyka Ziemi", który będzie połączony z prezentacją egzotycznych  instrumentów pochodzących z różnych kontynentów. Z kościoła farnego przy ul. Rwańskiej na Plac Konstytucji 3 Maja przejdzie parada, a w korowodzie misyjnym przedstawione będą kontynenty: Azja, Oceania, Europa, Ameryka i Afryka 

- Trzeciego dnia imprezy wystąpią m.in: zespół Metaksa, Orkiestra Garnizonowa Sił Powietrznych, Radomska Orkiestra Kameralna. Przygotowaliśmy również wiele konkursów z nagrodami – informuje Waldemar Różycki z Urzędu Miasta.

4 czerwca impreza przeniesie się nad zalew na Borkach. Tam na scenie zagrają zespoły: "Nieznani Sprawcy", "Formacja Nieżywych Schabuff" i gwiazda wieczoru "Kombii". Wieczór zakończy pokaz sztucznych ogni. Tego dnia obchodzony będzie również w Radomiu Dzień Papieski. W hołdzie Janowi Pawłowi II koncert zagrają soliści Teatru Wielkiego w Łodzi. 

Tegorocznym Dniom Radomia będzie towarzyszyło jeszcze wiele innych imprez. 1 czerwca w sali koncertowej UM odbędzie się koncert galowy "Niech ci nie będzie żal". - To spektakl z piosenkami filmowymi i kabaretowymi z lat 20. i 30. w wykonaniu aktorów radomskiego teatru - mówi W. Różycki.

Organizatorzy przygotowali również konferencję naukową i wystawę pt: "Radom i region radomski w COP-ie", letni turniej sprawnościowy "Ze sportem za pan brat", rajd samochodowy. Atrakcyjnie zpowiada się także bicie rekordu Guinessa w kategorii liczby osób grających w szachy równocześnie w jednym miejscu.