Do szkoły (muzycznej) coraz bliżej

7 marca 2007

Uczniowie, nauczyciele, rodzice i całe środowisko muzyczne Radomia może się cieszyć: starania o budowę szkoły muzycznej przybierają realne kształty.

Koncert na rzecz budowy szkoły Jak informuje rzeczniczka magistratu Ryszarda Kitowska prezydent powołał grupę osób, która opracuje szczegółowe warunki konkursu na opracowanie funkcjonalnego projektu szkoły. - Ten konkurs będzie ogłoszony jeszcze w marcu - dodaje rzeczniczka. Wyjaśnia też, że w obiekcie poza salami lekcyjnymi powinna również znaleźć się sala widowiskowa na 400 miejsc oraz studio nagrań. Mają one służyć nie tylko samej szkole, ale i innym zainteresowanym.

W budżecie miasta na opracowanie projektu architektonicznego zarezerwowano 500 tys.zł, gmina złożyła także wniosek o przyznanie kolejnych 500 tysięcy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Sama budowa szkoły(planuje sie, że stanie przy ul. 25 Czerwca w pobliżu Dyrekcji Lasów Państwowych) miałaby być natomiast sfinansowana z pieniędzy Unii Europejskiej.

O budowę nowej szkoły środowisko muzyczne zabiega od kilku lat. Ostatnio te starania wsparła bardzo aktywnie posłanka Lucyna Wiśniewska (PiS). Podczas karnawałowego koncertu w wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły poinformowała nawet, że minister kultury chce przeznaczyć na budowę obiektu całą potrzebną kwotę - 25 mln zł.