Do wzięcia pieniądze z UE

15 listopada 2007
Szkolenia dla osób powyżej 45 roku życia, kursy ułatwiające pozyskanie nowego zawodu, staże, praktyki zawodowe, pomoc przy rozpoczęciu działalności gospodarczej. Na to wszystko pieniądze da Unia Europejska. Od dziś zainteresowani mogą składać wnioski w konkursach w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Będa pieniadze m.in  na kursy i staże


Kolejne konkursy - 21 listopada oraz 4 grudnia. W sumie do podziału w ramach pierwszych konkursów będzie aż 130 mln zł.

- Program Opreacyjny Kapitał Ludzki to inwestycje w ludzi – przypomina rzeczniczka marszałka Mazowsza Marta Milewska. - Dlatego ponad 907 mln euro unijnej pomocy na lata 2007-2013 dla Mazowsza będzie przeznaczone m.in. na: stypendia dla najzdolniejszej młodzieży, organizację przedszkoli czy aktywizację osób bezrobotnych. Na pomoc będą mogły liczyć m.in. kobiety samotnie wychowujące dzieci, niepełnosprawni czy osoby po 45 roku życia. Dofinansowywane będą także szkolenia, staże.

- Co bardzo ważne, na znaczące wsparcie będą mogli liczyć przedsiębiorcy, którzy w ramach pierwszej agendy nie mieli wystarczająco wielu możliwości na otrzymanie dofinansowania. Gorąco zachęcam do ubiegania się o tę pomoc - podkreślia wicemarszałek Jacek Kozłowski.

Pieniądze z Unii na Mazowszu dzielić będzie Mazowiecka Jednostka Wdrażania Programów Unijnych (MJWPU) oraz Wojewódzki Urząd Pracy (WUP). To właśnie tu można otrzymać szczegółowe informacje, dotyczące zasad i terminów naborów. Będą one też dostępne na stronie internetowej www.mazovia.pl oraz www.mazowia.eu.

WUP ogłosi w tym roku trzy nabory, pierwszy z nich rozpocznie się już 21 listopada. Do rozdysponowania jest prawie 121 mln zł.

- Dokumentacja konkursowa będzie dostępna w siedzibie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie oraz na stronie internetowej www.wup.mazowsze.pl oraz www.mazovia.pl - dodaje dyrektor UPP Tadeusz Zając.