Dorociński z alkomatem

5 listopada 2007
Marcin Dorociński - jeden z najlepszych polskich aktorów -  wraz z policjantami z drogówki będzie patrolował jutro radomskie ulice w ramach akcji „Trzeźwość”. Pijani kierowcy to zmora naszych dróg

Akcja rozpocznie się już jutro, a zakończy po „andrzejkowym weekendzie”, czyli 2 grudnia.
Policjanci będa kontrolować rano trzeźwość kierowców i prowadzić akcje na drogach krajowych przebiegających przez powiat radomski. - Działania mają uświadomić wszystkim użytkownikom dróg, jakie zagrożenia stwarzają pijani kierowcy – wyjaśnia rzecznik radomskiej policji Rafał Jeżak. 

Kierowcy łamiący przepisy nie mogą liczyć na pobłażanie ze strony funkcjonariuszy. Wszyscy będą poddawani testom na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierowcom jeżdżącym zgodnie z przepisami funkcjonariusze będą wręczać podręczne testery trzeźwości. Do kierowców trafi też kilka tysięcy ulotek mówiących o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu oraz specjalne breloczki przypominające o zachowaniu trzeźwości za kierownicą.

Badania pokazują, że zmęczeni i pijani kierowcy ponad siedmiokrotnie częściej powodują śmiertelne w skutkach wypadki w porównaniu z trzeźwymi i wypoczętymi osobami siadającymi za kierownicą. - Spożycie alkoholu zwiększa ryzyko śmierci ponad czterokrotnie. Wykazano, że najwięcej wypadków spowodowanych nietrzeźwością zdarza się w nocy, kiedy rozpoczynają się powroty ze spotkań towarzyskich – podkreśla Jeżak.

Znanego aktora Marcina Dorocińskiego będzie można spotkać  jutro o godz. 11 na ul. 25-Czerwca (przy fotoradarze).