• wiadomości
  • wydarzenia
  • kultura
  • rozrywka

Drukarka 3D będzie „wędrować” od szkoły do szkoły. Jako pierwszy dostał ją „elektronik”

15 marca 2018

Zespół Szkół Elektronicznych to pierwsza radomska placówka oświatowa, do której trafia drukarkę 3D Zortrax M200. bezpłatnie przekazała jedna z firm. Za jakiś czas z nowoczesnego urządzenia będą korzystać kolejni uczniowie.

 

drukarka

 

Drukarka będzie służyć radomskim szkołom, dlatego co kilka tygodni lub kilka miesięcy sprzęt będzie przekazywany kolejnym placówkom. Urządzenie ma pokazać zalety oraz jego możliwości na każdym etapie nauczania. Zarządcą drukarki jest Urząd Miejski.

–  Mam nadzieję, że rzeczy, których młodzież się dzięki niej nauczy, będzie mogła w przyszłości wykorzystać na ścieżce zawodowej kariery. Wierzę, że drukarka będzie jak najlepiej służyć wszystkim szkołom i mam nadzieję, że placówki, które jeszcze takiej drukarki nie mają, będą zainteresowane ich zakupem w przyszłości i kształceniem również w takim kierunku – podkreślał podczas oficjalnego przekazania sprzętu wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak.

Zadowolenia z otrzymania drukarki nie kryje dyrektor „elektronika”. – My posiadamy już drukarkę 3D. Nasi uczniowie sami projektują, odwzorowują przedmioty, które później na lekcjach są wykorzystywane. Samo urządzenie jest ciche, niezwykle precyzyjne, a przede wszystkim proste w obsłudze. Bardzo się cieszymy, że teraz taki sprzęt trafił do naszej szkoły – podkreśla Konrad Witkowski, dyrektor ZSE.

Drukarka 3D Zortrax M200 to niezawodna i solidna maszyna. To konstrukcja, która od wielu lat jest wyróżniana i polecana przez branżowe magazyny i portale. Służy zarówno niezależnym projektantom, przedsiębiorstwom, ale także placówkom edukacyjnym.

Jeszcze w tym roku we współpracy z dystrybutorem urządzeniau miasto zorganizuje w Radomiu konferencję naukową połączoną z praktycznymi warsztatami z druku 3D dla zainteresowanych pedagogów ze szkół ponadgimnazjalnych.

kat

Źródło: UM Radom

Tags

Dodaj komentarz